Przedszkole Miejskie Nr 14 im. Niezapominajki w Olsztynie

Podsumowanie projektu ,,Dookoła Świata w Pocztówkach

Utworzono dnia 27.05.2020

Podsumowanie projektu ,,Dookoła Świata w Pocztówkach”

Leśne Ludki i Skrzaty wzięły w tym roku udział w autorskim projekcie pt. ,,Dookoła Świata w Pocztówkach”. Głównym celem była możliwość poznawania nowych kultur i zwyczajów ludzi z całego świata oraz doskonalenie umiejętności językowych- język angielski. Dzieci miały również okazję poznać tajniki pisania korespondencji. Wspólnie wysyłaliśmy pocztówki, zdjęcia i rysunki do różnych miejscowości na całym świecie. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować również rodzicom, którzy bardzo zaangażowali się w akcję poprzez dostarczanie ciekawych adresów i kontaktów. Dzięki projektowi udało nam się nawiązać współpracę z kilkoma szkołami i przedszkolami z Niemiec i Norwegii, które na pewno zaowocują w przyszłości. W ramach akcji dzieci otrzymały wspaniałe zdjęcia, rysunki i pocztówki, co dało im wiele radości i wzbudziło ogromne zainteresowanie kulturą innych krajów. Wszystkie otrzymane przez nas listy zostały umieszczone w specjalnie przygotowanym kąciku, gdzie cała społeczność przedszkolna mogła go podziwiać.