Przedszkole Miejskie Nr 14 im. Niezapominajki w Olsztynie

Szanowni Rodzice, Drogie Dzieci...

Utworzono dnia 06.11.2020

Szanowni Rodzice, Drogie Dzieci   9 listopada OTWIERAMY Przedszkole !

Niestety, w dalszym ciągu ze względu na stan zdrowia, nieobecne będą 2 nauczycielki z gr. II;  1 nauczycielka z gr. I  oraz 3 pracowników niepedagogicznych.

W związku  z powyższym:

1)grupa II będzie połączona z grupą VI. Zajęcia będą odbywały się w sali zabaw gr. II. Rodziców, którzy mogą dziecku zapewnić opiekę, BARDZO proszę o nieprzyprowadzanie dzieci do przedszkola.

Połączenie gr. II z VI, a nie jej zawieszenie daje możliwość zapewnienia opieki tym dzieciom, które jej bezwzględnie potrzebują. W grupie I będą organizowane zastępstwa.

2) od  dnia  9.11.2020 r. do odwołania, temperatura ciała wszystkim dzieciom będzie mierzona NIE przy wejściu do placówki, ale w sali zabaw po sprawdzeniu listy obecności. W przypadku podwyższonej temperatury ( tj. powyżej 37 st. C ) dziecko zostanie odizolowane od grupy, a rodzice zobligowani do niezwłocznego odbioru  dziecka z placówki.

Jednocześnie przypominam:

1) o obowiązku dezynfekowania rąk, zakrywania ust i nosa oraz zachowywania 2m. dystansu społecznego w każdej przestrzeni przedszkola

2)w szatni danej grupy może znajdować się tylko 1 rodzic. Pozostali rodzice są zobowiązani oczekiwać przed wejściem do szatni, do holu przedszkola, przed budynkiem ZACHOWUJĄC DYSTANS  SPOŁECZNY.

3)dzieci do danej grupy są odprowadzane/przyprowadzane  przez pracowników przedszkola.

Bardzo proszę o:

1)przyprowadzanie do przedszkola dzieci ZDROWYCH

Drodzy rodzice, dzieci zakatarzone, osłabione, niedoleczone nie tylko same źle się czują, są osowiałe, rozdrażnione to również zagrażają zdrowiu zarówno innych dzieci jak i pracowników przedszkola. Chcemy uniknąć obecnej sytuacji tj. zawieszenia zajęć w całej placówce ponieważ nie miał kto pracować i opiekować się Państwa dziećmi.

2)stosowanie się do obowiązujących w przedszkolu Procedur, z którymi mieli Państwo obowiązek zapoznać się, w tym obowiązku niezwłocznego informowania przedszkola w przypadku pozytywnego wyniku testu u dziecka, rodzica lub innych domowników.

3)przyprowadzanie dzieci do godziny 8.00.

Pracownicy przedszkola odprowadzający dzieci do grup, od ok. godziny 8.00 są zobowiązani wydać dzieciom śniadanie. Wobec notorycznego spóźniania się niektórych rodziców, co dezorganizuje pracę również innym pracownikom, o godzinie 8.oo drzwi przedszkola będą zamykane.

4) przyprowadzanie i odbieranie dzieci w godzinach pracy grupy, do której dziecko uczęszcza tj.:

Grupa I pracuje w godzinach: 7:00 – 16:30

Grupa II i VI pracuje w godzinach 6:00 – 15:30

Grupa III pracuje w godzinach 7:00 – 16:30 (pn. - czw.)

w piątek do 16:00

Grupa IV pracuje w godzinach: 6:30 – 15:30

Grupa V pracuje w godzinach: 7:00 – 16:00

Grupa VII  pracuje w godzinach: 7:00 – 15:30

Osoby, które  rano lub po południu przyjdą poza godzinami pracy grupy, muszą liczyć się  z pobytem dziecka w innej grupie. Proszę, by takie sytuacje zdarzały się tylko w wyjątkowych przypadkach.

W przypadku nieobecności nauczyciela/i, pracowników niepedagogicznych aby zapewnić opiekę i edukację Dzieciom jestem zobowiązana ustalać zastępstwo, jeżeli jest to konieczne i możliwe zmniejszać ilość funkcjonujących grup poprzez ich łącznie, a ze względu na sytuację epidemiologiczną w przedszkolu dodatkowo zawieszać funkcjonowanie poszczególnych grup bądź też całej placówki.

Konsultacje/rozmowy z wychowawcami dostępne są jedynie drogą mailową bądź telefoniczną po wcześniejszym uzgodnieniu.

Sprawy administracyjne w dalszym ciągu będą realizowane telefonicznie,  mailowo, bądź za pośrednictwem SKRZYNKI na DOKUMENTY.

Ze względu na dynamiczną sytuację proszę o śledzenie naszej strony internetowej.

Nieustannie wszystkim życząc zdrowia, serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia w poniedziałek 9 listopada.

Jolanta Drążek- dyrektor Przedszkola

Grudzień 2020