Przedszkole Miejskie Nr 14 im. Niezapominajki w Olsztynie

Festyn Rodzinny 2019

Utworzono dnia 13.06.2019

Fotorelację z Festynu znajdziecie Państwo w zakładce Tradycje Przedszkola - Festyn Rodzinny

8 czerwca 2019r. Już XXI raz spotkaliśmy się w naszym przedszkolnym ogrodzie na Festynie Rodzinnym. Zabawy, atrakcji, wspólnych pląsów – ale też wspólnej nauki było co nie miara, więc dzień ten na pewno zaliczymy do bardzo udanych.

Festyn tradycyjnie rozpoczęła Pani Dyrektor Jolanta Drążek, która przywitała wszystkich zebranych, a w szczególności przybyłych gości, w tym: P. Kingę Wiśniewską – zastępcę dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna, Pana Mariana Zdunka – radnego Rady Miasta Olsztyna, Panią  Marzennę Życzko –  Dyrektor SP Nr 18 im. Orła Białego w Olsztynie, Panią Alinę Paradowską – sekretarz Rady Osiedla Dajtki,  Ks. Dziekana Krzysztofa Szarowicza – proboszcza Parafii Matki Boskiej Różańcowej w Olsztynie

Wspólną zabawę rozpoczęliśmy z animatorką Karuzeli Kultury. Następnie przedszkolaki, pod kierunkiem p. Natalii J. zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Obejrzeliśmy także pokaz tańca hip-hop w wykonaniu tancerek ze szkoły Tańca i Wdzięku P. Przemienieckich .

Kolejnym punktem programu był Teatr Rodziców z grupy V. Teatr Rodziców, to już nasza kolejna tradycja. W tym roku wybraliśmy się wspólnie w wesołą, radosną podróż w nieznane… obejrzeliśmy inscenizację wiersza J.Tuwima LOKOMOTYWA.

W programie Festynu nie mogło zabraknąć występów przedszkolaków. Każda z grup miała możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i talentów a Rodzice i Wszyscy zebrani – mogli podziwiać występujących i bić im brawa!

W czasie Festynu dokonaliśmy podsumowania realizacji projektu „Mały człowiek  w wielkim  świecie – wiem, rozumiem, szanuję” .  W tanecznym rytmie przez Świat grupa Skrzatów, Biedronek i Piątaków zaprezentowały tańce z różnych stron świata  Na koncert  Wielokulturowa Kraina Tysiąca Jezior zaprosiła nas Pan Ania Broda – grająca na tradycyjnym instrumencie jakim są cymbały. „Dzieci z różnych stron świata”, to pokaz strojów, w którym modelkami i modelami były przedszkolaki – zobaczyliśmy tu tradycyjny strój weselny z Kazakhstanu, stroje z Włoch, Rumunii, Chin, Peru.

„Szkoła wielkich możliwości”, to występy uczniów z SP 18 im. Orła Białego w Olsztynie. Piosenki, utwór  grany  na skrzypcach urzekły wszystkich zebranych. Dodać należy, że uczniowie SP 18, to bardzo często nasi absolwenci…  Absolwenci odwiedzili nas także z inny niespodzianką. Pokaz i warsztaty szermierki cieszyły się dużym zainteresowaniem .

Kolejnym punktem programu były otwarte warsztaty bębniarskie. Pan Łukasz  zaczarował swoją publiczność grą na różnych bębnach do tego stopnia, że już wkrótce wielu uczestników Festynu miało bęben przed sobą i na nim grało. Chwila – i  występ gotowy!

Wśród atrakcji Festynu nie zabrakło nauki. Fizyka dla smyka – warsztaty prowadzone przez instruktora z Akademii Olsztyn - dzieci poznawały tajemnice świata nauki. Malowanie na wodzie techniką EBRU – niby zwykle farby, niby tylko woda – a w efekcie – piękny kolorowy obraz. Kącik plastyczny, a w nim malowanie tatuaży, kącik aktywności ruchowej – czyli dla każdego coś wspaniałego! Oczywiście w czasie Festynu nie zabrakło także naszych stałych punktów programu Los szczęścia dawał nadzieję, że staniemy się właścicielami samochodu sportowego… (no, może nie całkiem to prawdziwy samochód sportowy, ale od czegoś trzeba zacząć), przysmaki kuchni przedszkolnej,  ciasta pieczone przez rodziców, lody. Można było także poskakać na dmuchanym zamku zrobić pamiątkowe zdjęcie w Foto – Budce.

W czasie Festynu rozstrzygnęliśmy także konkurs plastyczny Podróże daleki i bliskie.  Cieszył się on dużym zainteresowaniem. Na konkurs wpłynęło 17 prac – w różnych technikach plastycznych. Dzięki nim mogliśmy zobaczyć nasze przedszkolaki nad morzem, w górach, w czasie podróży do innych krajów. Prace konkursowe można podziwiać w holu przedszkola

Od kilku lat, wspólnie z fundacją Przyszłość Dla Dzieci prowadzimy akcję Serduszko Nadziei dla Julii – siostry naszych przedszkolaków Oliwii i Igi. Tego dnia mimo upału Julia była również z nami. Wszyscy uczestnicy festynu mieli możliwość otwarcia swoich serc na pomoc,  leczenie i  rehabilitację dla dziecka, które jej bardzo potrzebuje.

Na koniec – Wszyscy wspólnie, pod kierunkiem p. Beaty (po krótkim przeszkoleniu) zatańczyliśmy zumbę, bo przecież na naukę nigdy nie jest za późno!

Zapraszamy za rok!

Fotorelacj z Festynu znnajdziecie Państwo w zakładce Tradycje Przedszkola - Festyn Rodzinny

Festyn Rodzinny 2019

Utworzono dnia 13.06.2019, 13:54