baner przedszkole2

 

baner przdszkole8

 

baner przdszkole4

niezapominajki


Rekrutacja do przedszkolaRozkład dnia w Przedszkolu Miejskim nr 14 w Olsztynie

6.00 – 8.00

Zabawy wg inwencji dzieci, w kącikach tematycznych; ćwiczenia poranne; praca z zespołem dzieci lub indywidualna o charakterze obserwacyjnym, stymulująco-kompensacyjnym i wychowawczym; gry dydaktyczne, prace porządkowe; zabawy i ćwiczenia logopedyczne oraz kinezjologiczne; zabawy ruchowe; zabawy ze śpiewem; zabawy integracyjne.

8.00 – 8.30

Śniadanie. Czynności samoobsługowe; doskonalenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku.

8.30 – 11.30

Zajęcia edukacyjno-wychowawcze w oparciu o podstawę programową; zabawy dydaktyczne, ruchowe, tematyczne, pobyt na świeżym powietrzu; imprezy okolicznościowe, spacery i wycieczki edukacyjne, zabawy podejmowane z inicjatywy dzieci.

11.30 – 12.00

Obiad. Czynności samoobsługowe; ćwiczenie umiejętności prawidłowego posługiwania się sztućcami; pogadanki na temat zdrowego sposobu odżywiania się.

12.00 – 14.00

Grupy młodsze – odpoczynek poobiedni

Grupy starsze – relaksacja; zabawy integracyjne, planszowe, konstrukcyjno-techniczne, zabawy w ogródku przedszkolnym; zabawy podejmowane z inicjatywy dzieci.

14.00 – 14.30

Podwieczorek. Czynności samoobsługowe i porządkowe; pomoc w nakrywaniu do posiłku.

14.30 – 17.00

Zabawy integracyjne. Gry dydaktyczne, zabawy ruchowe, plastyczno-techniczne, tematyczne, pobyt na świeżym powietrzu; zajęcia o charakterze wychowawczym; zabawy dowolne wg zainteresowań dzieci; prace porządkowe.

Zajęcia dodatkowe - realizowane przez podmioty zewnętrzne - mogą być organizowane na terenie placówki na podstawie deklaracji  rodziców. W zajęciach dodatkowych dzieci uczestniczą po zakończeniu zajęć wychowania przedszkolnego, tj. po godzinach zadeklarowanych w Umowie o Świadczeniu Usług.

misiaki1
skrzaty1
krasnale1
ludki1
piataki1
biedronka1
gr tygryski1

Nasza strona wykorzystuje mechanizm plików cookies. W plikach cookies zapisujemy informacje służące do prawidłowego działania funkcjonalności strony, w celach reklamowych i statystycznych.

Akceptuję mechanizm cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information