baner przedszkole2

 

baner przdszkole8

 

baner przdszkole4

niezapominajki


Rekrutacja do przedszkolaWierni dziedzictwu

Tygryski poznają swoje prawa...

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
SPOTKANIE WIGILIJNEŚWIĄTECZNE PACZKI DLA POLSKICH  DZIECI NA LITWIE 

 Polska - moje miejsce na ziemi. Projekt edukacji patriotycznej

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

POLSKA MOJA OJCZYZNA

W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości w dniach od 13 do 17 listopada naszym tematem kompleksowym była Polska oraz nasze miasto Olsztyn. Dzieci wysłuchały legend „Lech, Czech i Rus”; „Wars i Sawa”; „O smoku wawelskim”; „O św. Jakubie- patronie Olsztyna” itp. Odnajdywały Polskę na mapie, wskazywały jej kontury oraz odnajdywały rzekę Wisłę. Leśne Ludki utrwalały słowa Hymnu Narodowego oraz wysłuchały wiersze o Polsce. Wykonaliśmy toruńskie pierniki a także herb Olsztyna i pracę plastyczną „Polska-moja Ojczyzna”.

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI.

9 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy w strojach galowych zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęła się wspólnie odśpiewanym hymnem Polski. W trakcie występu, które przygotowały dzieci z grupy V i VI . Podczas występu dzieci poznały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, a także wysłuchały pieśni patriotyczne. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.

Jak co roku po uroczystości wspólnie z zaproszonymi gośćmi m.in. z Jednostki Wojskowej i Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich dzieci udały do ogrodu przedszkolnego by zapalić znicz przy Dębie Katyńskim. W tym roku pamiątkowy znicz postawiły dzieci z naszej grupy – Julek oraz Maja.

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Tradycją naszego przedszkola jest organizowanie różnorodnych uroczystości, udział w których wpływa na kształtowanie właściwych postaw, zachowań społecznych i wychowanie do wartości .

9 listopada Skrzaty przyszły ubrane do przedszkola odświętnie, na galowo z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci aktywnie uczestniczyły w obchodach Narodowego Święta Niepodległości poprzez przygotowany i zaprezentowany program artystyczny przez najstarsze grupy w przedszkolu. Skrzaty poznały elementy historii Polski - genezę Święta 11 Listopada, piosenki patriotyczne i tańce narodowe.

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Tydzień patriotyczny

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości, w dniach 6-10 listopada u Tygrysków zorganizowany został  tydzień poświęcony patriotyzmowi. Poznawaliśmy symbole narodowe, słuchaliśmy pieśni żołnierskich oraz hymnu, kolorowaliśmy godło oraz wykonywaliśmy flagi. Próbowaliśmy dowiedzieć się, co to znaczy, że jesteśmy Polakami. @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

10 Lisopad 2017

Pani Dyrektor Jolanta Drążek odbiera z rąk Mazursko-Warmińskiego Kuratora Oświaty Certyfika Szkoła Wierna Dziedzictwu

  @@@@@@@@@@@@@@@@@@

10 listopada 2017r. grupy VI i V brały udział w uroczystości z okazji Nrodowego Święta Niepodległości w 22 Wojskowym Oddziale Gospodarczym.

 @@@@@@@@@@@@@@@@@@@

11 Listopad

NARODOWE  ŚWIĘTO  NIEPODLEGŁOŚCI

Tradycyjnie, w przedszkolu już od kilku dni przygotowujemy sie do Narodowego Święta Niepodległości. Tak prezentują się tablice z pracami plastycznymi przygotowanymi przez poszczególne  grupy.Także holl, sala gimnastyczna zostały udekorowane z tej okazji - czekają na zaproszonych gości i na nas. 

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

NA STAREJ FOTOGRAFII…

W pierwszym tygodniu listopada naszym tematem kompleksowym była RODZINA. Na podstawie starych fotografii, słuchanych opowiadań i własnych doświadczeń rozmawialiśmy o rodzinach wielopokoleniowych… o pradziadkach, dziadkach, rodzicach, rodzeństwu. Porównywaliśmy zabawy i zabawki z czasów, gdy nasi dziadkowi byli dziećmi, z tymi, które teraz są popularne. Dyskutowaliśmy o tym, po co robi się zdjęcia. Poznaliśmy także pojęcie „pokrewieństwo”. W tym tygodniu dzieci przynosiły swoje rodzinne zdjęcia i opowiadały kto na nich jest. Wszystkie dzieci bardzo zaangażowały się w zajęcia i zdobyły zdjęcia z najmłodszych lat zarówno swoje jak i swoich dziadków i pradziadków z czasów dzieciństwa.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

DRODZY  RODZICE!!!!!

Pragniemy podzielić się z Państwem radosną informacją:

Kapituła Konkursu Certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu”, powołana przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty, po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej złożonej dokumentacji rekomendowała naszą placówkę do otrzymania Certyfikatu „Szkoła Wierna Dziedzictwu”. Na wniosek Kapituły Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty przyznał Certyfikat Przedszkolu  Miejskiemu Nr 14 im. Niezapominjki w Olsztynie.

Dziękujemy!!!!!!!!!!!!


Nasza strona wykorzystuje mechanizm plików cookies. W plikach cookies zapisujemy informacje służące do prawidłowego działania funkcjonalności strony, w celach reklamowych i statystycznych.

Akceptuję mechanizm cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information