baner przedszkole2

 

baner przdszkole8

 

baner przdszkole4

niezapominajki


Rekrutacja do przedszkola15.05.2018
imieniny przedszkola - ,,NIEZAPOMINAJKI”
 Popatrzcie na zdjęcia…… I WSZYSTKO JASNE!@@@@@@@@@@@@@@@@@@

09.05.2018
BIEDRONKI odwiedziły dziś pobliska bibliotekę.
Nie tylko przypomnieliśmy znaczenie książki w naszym życiu, ale też zasady korzystania z książek, zachowania w bibliotece i wypożyczalni oraz wysłuchaliśmy legendę o ,,Smoku wawelskim”.
Bardzo podobała się nam praca w parach i wspólne wykonanie pracy.@@@@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@@@@@

GR VI, BIEDRONKI
 21 marca 2018 roku   ,,WITAMY  WIOSNĘ’’
Powitanie wiosny w naszym przedszkolu było gwarne, zdrowe i kolorowe. Każda grupa prezentowała się w innym kolorze. My byliśmy dzisiaj ubrani na czerwono i przygotowaliśmy przekąski z wykorzystaniem produktów również w kolorze czerwonym, jak  pomidor, rzodkiewka, czerwona fasola a na  bazie pomidorów zrobiliśmy koktajl. Ozdobiliśmy wiosennie stół i zapraszaliśmy rodziców do smakowania naszych dań . Było miło, gdyż wszyscy zajadali ze smakiem a niektórym trudno było przestać….
Zanim jednak nastąpiła degustacja odbył się przemarsz ulicami osiedla. W tym roku nieśliśmy Marzannę, którą wykonała rodzina Michalinki.@@@@@@@@@@@@@

W tym roku realizujemy program ,,Mamo, tato, wolę wodę”.
Prowadzone zajęcia uświadomiły nam konieczność picia wody. Poznaliśmy zasady funkcjonowania organizmu i znaczenie wody w procesie prawidłowego rozwoju człowieka ale też dla równowagi fauny i flory. Pod koniec realizowanych treści wspólnie wykonaliśmy ,, piramidę butelkową”. Posłużyły nam do tego plastikowe kubeczki, z których wcześniej wypiliśmy wodę.@@@@@@@@@@@@

22 marca 2018
,,WIELKANOC PO WARNIJSKU’’ U ,,BIEDRONEK’’
W strojach ludowych i przebraniach związanych z treścią przedstawienia starszacy nawiązali do tradycji ludowych z czasów, kiedy to Olsztyn był jeszcze wsią.
Gości powitaliśmy przyśpiewką ,,Dobry dzionek wom”.
 Zgodnie z treścią inscenizacji dzieci zaprezentowały potrawy spożywane w czasie trwania postu i w święta. Opowiedziały o smaganiu gałązkami wierzby, zabawie pisankami , szukaniu niespodzianek od zajączka i wstawaniu o świcie w Wielką niedzielę, aby muzyką i śpiewem obudzić pozostałych i razem i podążyć do kościoła na mszę rezurekcyjną.
Oprócz scenki teatralnej były tańce warmijskie i piosenka o tematyce świątecznej.
Dzieci wręczyły rodzicom wielkanocne koszyczki z pisanką, bazią i owocem głogu.@@@@@@@@@@@@@@@

Powitanie wiosny w naszym przedszkolu było gwarne, zdrowe i kolorowe. Każda grupa prezentowała się w innym kolorze. My byliśmy dzisiaj ubrani na czerwono i przygotowaliśmy przekąski z wykorzystaniem produktów również w kolorze czerwonym, jak  pomidor, rzodkiewka, czerwona fasola a na  bazie pomidorów zrobiliśmy koktajl. Ozdobiliśmy wiosennie stół i zapraszaliśmy rodziców do smakowania naszych dań . Było miło, gdyż wszyscy zajadali ze smakiem a niektórym trudno było przestać….
Zanim jednak nastąpiła degustacja odbył się przemarsz ulicami osiedla. W tym roku nieśliśmy Marzannę, którą wykonała rodzina Michalinki.@@@@@@@@@@@@@@@

16 marca 2018 roku BIEDRONKI bawiły się w małych ogrodników.
 Próbowały samodzielnie nałożyć na słoik gazę , ziarenka  fasoli i przy użyciu konewki wlewały do słoika na wodę. Założenie gazy okazało się trudnym zadaniem, ale dzieci próbowały i pomagały sobie nawzajem. Udało się!
W kolejnych dniach dokonywały obserwacji i w razie potrzeby uzupełniały wodę w słoiku.
A wzrost fasolek? Proszę popatrzeć. Każda w swoim tempie  chociaż wszystkie z jednej torebki.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

13 marca 2018 r.
AUDYTOTIUM MAXIMUM
Pipi Lotta na wesoło zapoznała nas z zasadami dobrych manier i dobrego wychowania.@@@@@@@@@@@@@@@

12 marca 2018r.
TYDZIEŃ  RODZINY
Tata Kuby Dykty, Pan Rafał, jak na szefa kuchni przystało zaprezentował nam zestaw noży kuchennych. Opowiadał o swojej pasji i pracy a wspólnie z Jakubem i jego mamą o rodzinnych zamiłowaniach do sporządzania zdrowych posiłków. Zrobiliśmy surówkę z marchewki, jabłka i miodu oraz koktajl z pietruszki, pora i mandarynek.
 Było przepyszne!@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

8 marca 2018 r.
TYDZIEŃ  RODZINY
Pani Kasia, mama Marty Wożniak poprowadziła w dniu dzisiejszym zajęcia w grupie. Również ,,Rodzic  jako nauczyciel”- opowiadała o rodzinnej pasji do książek  pod hasłem ,,Czy warto czytać książki?”
Dzieci poznały rodzaje książek, ich przeznaczenie. Obejrzały dwie scenki teatralne;
-jedną z udziałem Marty o historii zajączka
-drugą, legendę warmińską M.Zientary Malewskiej pt.,,O szczurach w młynie”.@@@@@@@@@@@@@@

DZIEŃ  KOBIET
W dniu dzisiejszym koledzy w sposób szczególny dbali o dobre samopoczucie koleżanek i pań; pełnili dyżury według potrzeb, służyli nam pomocą i pamiętali o ładnych słowach podczas rozmów.
Miałyśmy wyjątkowo miły i leniwy dzień…ale w doborowym towarzystwie i humorze!@@@@@@@@@@@@@@@

Zbieramy karmę dla zwierząt...@@@@@@@@@@@@@@

20 luty 2018 r.
Gościliśmy dziś Pana Krzysztofa, ratownika  i trenera personalnego.
Podczas spotkania Pan Krzysztof sprawdził postawę każdego dziecka i pokazał kilka ćwiczeń doskonalących umiejętność  prawidłowego oddychania , stania i siedzenia. Dzieci dowiedziały się , z ilu kręgów składa się kręgosłup dziecka i osoby dorosłej.
 Pa n Krzyś przeprowadził również krótka pogadankę dotyczącą zdrowego odżywiania się.@@@@@@@@@@@@@@@@@

14 lutego 2018 r.
POCZTA WALENTYNKOWA przygotowana przez rodzinę  Łucji
 zachęciła nas do wykonania serduszek niespodzianek dla kolegów i koleżanek z grupy.@@@@@@@@@@@@

TYDZIEŃ  RODZINY
KLASER ze znaczkami wzbudził zainteresowanie wśród rówieśników.  Z uwagą słuchali o zainteresowaniach Michała i jego brata Rafała i chętnie oglądali znaczki o przeróżnej tematyce; ze sportowcami, miastami, z wizerunkiem Jana Pawła II…@@@@@@@@@@@@

OTO  KARNAWAŁ   2018  !
  W tym przypadku zdjęcia mówią same za siebie…@@@@@@@@@@@@@@@@

14 lutego 2018 r.
POCZTA WALENTYNKOWA przygotowana przez rodzinę  Łucji
 zachęciła nas do wykonania serduszek niespodzianek dla kolegów i koleżanek z grupy.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

5 PAŹDZIERNIKA
W naszym przedszkolu uczymy się poprzez zabawę, współdziałając lub indywidualnie. Korzystamy z książek i z zabawek. Mamy różne pomysły i potrzeby  bo  przecież   każdy  z  nas  jest  INNY.@@@@@@@@@@@@@@@@

2 PAŹDZIERNIKA
TROCHĘ TRUDNE SPRAWY…przybliżali nam goście  Urzędu Celnego w Olsztynie.
-Co to jest budżet państwa?
-Dlaczego płacimy podatki?
-Kto i  jakie odprowadza podatki?
-Jak wygląda praca Służb Celnych?...@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

29 WRZEŚNIA
DZIEŃ PEŁEN NIESPODZIANEK!
W kąciku przyrody kosze pełne owoców. Rozmawiamy o ulubionych owocach, o potrawach z wykorzystaniem owoców. Określamy głoski na początku i na końcu nazwy i dokonujemy podziału nazw owoców na głoski. Układamy o nich zagadki i zdania.
Teraz przerwa i czas na   ŻYCZENIA DLA KOLEGÓW Z OKAZJI DNIA CHŁPAKA.
 Śpiewamy 100 lat, wręczamy upominki.
Kolejna niespodzianka dla kolegów od dziewczynek – chłopacy bawią się i nam nie przeszkadzają, gdyż ręce mamy pełne roboty. Przygotowujemy OWOCOWY KOKTAJL. Udało się (ale musiałyśmy do końca pilnować, gdyż próbowali podejrzeć przed zaproszeniem na degustację ). Mamy cztery smaki.
Na ZDROWIE!@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

 25 WRZEŚNIA
Piękna jesień za oknem i czas zamknąć zdrowie w słoiku.
-Dlaczego warto jeść naturalne warzywa i owoce?
-Dlaczego sami powinniśmy robić przetwory?
      Poznajemy moc witamin ukrytych w warzywach i owocach.

Rozpoznajemy  po smaku ….NIE UDAŁO SIĘ ?Dziwny zapach? Uaktywniamy nasze zmysły…teraz smak… to galaretka z jeżyn. Teraz wszystkim smakuje. A  co zawierają jeżyny, że warto je spożywać? Czy wiecie?biedronka1
urodziny biedronki1
aktualnosci biedronki
ogloszenia biedronki1

Nasza strona wykorzystuje mechanizm plików cookies. W plikach cookies zapisujemy informacje służące do prawidłowego działania funkcjonalności strony, w celach reklamowych i statystycznych.

Akceptuję mechanizm cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information