baner przedszkole2

 

baner przdszkole8

 

baner przdszkole4

niezapominajki


Rekrutacja do przedszkola



 

 

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

,,Piątaki”- w Krainie świętego Mikołaja.

Dnia 5. XII.2017r. dzieci z grupy V i VI wybrały się na niezapomnianą wycieczkę do magicznej krainy świętego Mikołaja w Leśnych Wrotach. Na początku wraz z elfami oglądały zwierzęta lamy, świnki, kury, indyki. Następnie przeszły przez labirynt na końcu którego znajdowała się studnia z zaczarowanymi kamykami. Każde dziecko mogło wziąć jeden kamyk na szczęście. Przed wejściem na salę dzieci mogły podziwiać świąteczną szopkę z prawdziwymi zwierzętami. W Sali pisały list do św. Mikołaja, wykonywały kartkę świąteczną oraz wykrawały foremkami pierniczki z ciasta. Wszystko to odbywało się przy muzyce świątecznej i zabawach prowadzonych przez elfy. Na koniec odwiedził nas św. Mikołaj i wręczył dzieciom mikołajowe czapki, a paniom miotły. Wspólne zdjęcie z Mikołajem zakończyło spotkanie

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

,,Piątaki’’ -w Jednostce Wojskowej

Dnia 10. XI. 2017r. dzieci z grupy V i VI pojechały do Jednostki Wojskowej na uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W programie spotkania było przybycie Komendanta, który powitał uczestników i wygłosił krótkie przemówienie okolicznościowe. Następnie odbyło się wręczenie odznaczeń i wyróżnień dla pracowników wojska. Dopiero po tym dzieci z grupy VI zatańczyły mazura i zaśpiewały patriotyczne pieśni. Dzieci z naszej grupy zaśpiewały ,,Rozkwitały pąki białych róż”, ,,O mój rozmarynie” oraz zatańczyły z biało- czerwonymi kwiatami. Za występ komendant wręczył dzieciom drobne upominki. Na koniec wszyscy zaśpiewali Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego. Ostatnim punktem spotkania było złożenie meldunku o zakończeniu uroczystości.

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

21.11. dzieci z piątej grupy wraz z dziećmi z grupy III i IV na terenie przedszkola uczestniczyły w pokazie naukowym „Fizyka dla Smyka”, przygotowanym przez Akademię Nauki w Olsztynie.
Dzieci poznały tajemnice magnetyzmu oraz dowiedziały się, w jakich dziedzinach życia wykorzystywane jest pole magnetyczne.

 

@@@@@@@@@@@@@@@@

21.11. „Piątaki” ze zdrowych produktów samodzielnie przygotowały sobie kanapki na śniadanie, które ze smakiem skonsumowały.

@@@@@@@@@@@@@@

20.11. w dniu, w którym jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka - w grupie V odbyło się zajęcie dotyczące ich praw. Dzieci wykonały m. In. prace plastyczne „Moje najważniejsze prawo to…”.

 

@@@@@@@@@@@@@@@@

9.11. z okazji święta „11 – Listopada”, dzieci z grupy V wraz z dziećmi z grupy VI, przedstawiły program artystyczny dla zaproszonych gości i przedszkolnej społeczności.
Tego samego dnia, w godzinach popołudniowych, program artystyczny z okazji Święta Niepodległości, „Piątaki” zaprezentowały rodzicom i innym członkom rodziny.

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@@

8 XI - mama Wiktora odwiedziła dzieci z grupy V z pieskiem. Udzieliła informacji o rasie psa i jego etapach rozwoju.

 @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

5.11. odbył się ogólnopolski „Spacer na 6 – łap”, w którym uczestniczyły wraz ze swoimi rodzicami, Weronika i Julia Karolewskie z V grupy. Na pamiątkę powyższego biegu otrzymały pamiątkowe dyplomy i przytulanki.

   

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

5.XI.2015r. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

W tym szczególnym dniu wszystkie dzieci z grupy III były przebrane za ulubioną postać bajkową. W grupie dzieci bawiły się przy muzyce, były tańce, korowody a na koniec słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców .Dzieci kochają bajki a te z kolei pomagają dzieciom rozpoznawać emocje. Są najlepszym narzędziem służącym wspieraniu ich rozwoju. Bajki wpływają na tworzenie oryginalnych pomysłów dzieci oraz poszerzają zasób słownictwa.

  

@@@@@@@@@@@@@@@@

24.10.17r. w Teatrze Lalek „Czerwony Kapturek”, dzieci z grupy piątej obejrzały przedstawienie teatralne pt.: „Włosy mamy”.

 

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

17 października 2017 w związku z omawianym tematem kompleksowym „Nasze zwierzęta” Zoja Dąbkowska przyniosła do grupy ślimaka afrykańskiego. Wszystkich bardzo zaskoczyła wielkość ślimaka. Zwierzątko żywi się sałatą, pomidorem, rukolą, ogórkiem, bananem, zjada również jabłka. W pojemniku należy utrzymywać wilgotność. 

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Piątaki w WORDzie...



@@@@@@@@@@@@@@@@

Jesienne zabawy dzieci na terenie ogrodu przedszkolnego z wykorzystaniem sprzętu terenowego; zabawy bieżne oraz porządkowanie ogrodu - zagrabianie opadłych liści – Październik,
dzieci z grupy V.

 

 @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

29.09.17r. „Piątaki” w kinie Awangarda, w którym po raz kolejny odbył się Festiwal Filmowy – „Kino dzieci”. Dzieci obejrzały projekcję filmu pt.: „Villads”.

@@@@@@@@@@@@@

19.09.17r. – z wizytą w ogrodzie u pani Ireny W. . Dzieci podziwiały dorodne dynie i inne warzywa – DZIECI Z GRUPY V.

  

piataki1
kacik urodzinowy piataki1
aktualnosci piataki
ogloszenia piataki1

Nasza strona wykorzystuje mechanizm plików cookies. W plikach cookies zapisujemy informacje służące do prawidłowego działania funkcjonalności strony, w celach reklamowych i statystycznych.

Akceptuję mechanizm cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information