baner przedszkole2

 

baner przdszkole8

 

baner przdszkole4

niezapominajki


Rekrutacja do przedszkolaRobotyka

Dzięki uprzejmości cioci Hani S. w naszej grupie odbyły się zajęcia z robotyki. Ciocia Hani przyniosła klocki z których dzieci według instrukcji stworzyły karbownicę. Pokarbowane paski papieru posłużyły im jako bransoletki lub akcesoria do zabawy. Okazało się, że niektórzy posiadają ogromną wyobraźnię przestrzenną i potrafią z niej korzystać podczas zabaw konstrukcyjnych. Zajęcia z robotyki zainspirowały dzieci do zabaw z wykorzystaniem różnorodnych klocków, których w naszej sali nie brakuje.

Cioci Hani bardzo dziękujemy za poświęcony czas.

  

@@@@@@@@@@

DZIEŃ  UFOLUDKA

Przez dwa tygodnie dzieci z gr. III byli odkrywcami kosmosu. Dowiedzieli się co to jest Układ Słoneczny i jakie planety do niego należą. Poprzez zabawy zdobyli wiedzę nt. dlaczego świeci Słońce i do czego można je wykorzystać? Jak zmieniają się pory dnia i roku. Wykonali rakiety kosmiczne, wcielali się w rolę kosmonauty. Projekt zakończono organizacją Dnia Ufoludka. Tego dnia w grupie Krasnali wszystko było zielone: stroje, posiłki, deser- zielona galaretka udekorowana przez dzieci zielonymi owocami, kosmiczne jajka, które przyniosła Hania, list od przybysza z kosmosu itd. Podając sobie zieloną kulę wymyślały dla siebie nowe imiona w języku ufoludka. Dzieci w roli kosmitów czuli się doskonale. Po południu doświadczyli zabaw z sensoplastyki - niczym z innej galaktyki.@@@@@@@@@@

Walentynki...@@@@@@@@@@@@@

 Tłusty czwartek.....@@@@@@@@@@@

Dzień Babci i Dziadka

Jak co roku do naszego Przedszkola zaprosiliśmy bardzo ważnych gości: Babcie i Dziadków.

To dla nich dzieci zatańćzyły do utworu :Dzień Babci i Dziadka
Jak co roku do naszego przedszkola zaprosiliśmy bardzo ważnych gości: babcie i dziadków. To dla nich dzieci zatańczyły do utworu „Baboszki”, odegrały skecz, i przedstawiły „Historię miłosną babci i dziadka”. Nie zabrakło poczęstunku, przygotowanego przez rodziców Krasnali oraz upominków - „Książek Kucharskich” z propozycjami dań od dzieci.

  

@@@@@@@@@@@@

Andrzejki w Krasnalach....

  

 @@@@@@@@@@@@@@@@

Przedświąteczne zamieszanie.
Co roku taki czas nastaje, że człowiek na głowie staje
By w domku było czysto, w kuchni pachnąco a na choince świecąco.
Dzisiaj Krasnale przedstawili to doskonale
A w tym przedświątecznym zamieszaniu
Pamiętajmy by nie zapomnieć o kochaniu
Kochaniu, przyjaźni - by starczyło nam wszystkim wyobraźni!!
Po przedstawieniu dzieci i rodzice zostali zaproszeni do oglądania niespodzianki przygotowanej przez nauczycielki – video film „Od Mikołaja”

@@@@@@@@@@@@@@@@@

Plastusiowy Pamiętnik

10 listopada Krasnale w towarzystwie Leśnych Ludków wyjechały do Auditorium Maximum w Olsztynie na spektakl pt. „Plastusiowy Pamiętnik”. Plastusiowe perypetie z pewnością ośmieliły dzieci do poznawania szkolnych przygód, których na pewno nie zabraknie.

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Jak co roku w naszym przedszkolu cała społeczność przedszkolna spotkała się na uroczystości obchodów Św. Niepodległości przygotowanej przez starszych przedszkolaków. Tego dnia dzieci wysłuchały przepiękne wiersze i piosenki o Polsce zobaczyły piękne tańce narodowe i wspólnie odśpiewały hymn Polski. Po uroczystości wspólnie z zaproszonymi gośćmi z Jednostki Wojskowej i Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich przedszkolaki wyszli do ogrodu przedszkolnego by zapalić znicz przy Dębie Katyńskim. Ten ważny dla wszystkich dzień upiększył bukiet kwiatów o barwach narodowych podarowany naszej grupie przez jednego z rodziców. Dziękujemy.


  

@@@@@@@@@@@@@@@@

Zosia i halloweenowa niespodzianka

Zosia przypomniała swoim koleżankom i kolegom o Halloween. 31 października Zosia zachwyciła wszystkich rówieśników swoim halloweenowym przebraniem oraz lampionem wykonanym z dyni. Przy tej okazji dzieci poznały tradycje i zwyczaje panujące w Ameryce.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJKI

6 listopada dzieci z grupy III obchodzili Międzynarodowy Dzień Postaci Z Bajki, który przypada na 5. XI. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola przebrane za ulubionego bajkowego bohatera bądź przyniosły rekwizyt związany z ulubioną bajką. W tym dniu towarzyszyły dzieciom niezwykłe zadania – zagadki związane z bajkami, historyjka obrazkowa, dzieci rozpoznawały bajki po głównych bohaterach widniejących na ilustracjach czy też kolorowały ulubionych bohaterów. W czasie odpoczynku czytaliśmy przygody Reksia a później układaliśmy puzzle związane z różnymi bajkami. Bajkowy czas w naszej grupie zakończył się tańcami do znanej dzieciom muzyki.

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Dzień Edukacji Narodowej

W naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Tego dnia cała społeczność przedszkolna obejrzała występy magika. Dziękujemy Krasnalom i ich opiekunom za pamięć!

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

BAWIMY SIĘ KLOCKAMI...@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

ODWIEDZIŁY NAS ZWIERZĘTA

W ramach realizacji tygodniowego tematu o zwierzętach domowych przedszkolaki przynosili swoich pupili do przedszkola na jeden dzień. I tak Mateusz i Filip przynieśli świnki morskie a Kacperek – szynszyla Szymusia. Dzieci w grupie pięknie obserwowały zwierzęta, karmiły przyniesionym przez właścicieli pokarmem, a przede wszystkim troszczyły się by małym gościom było dobrze w naszej grupie i starały się rozmawiać nieco ciszej niż zwykle by nie wystraszyć nowych przyjaciół. Troska o dobro zwierzęcia to niezwykła umiejętność w życiu współczesnym – myślę, że Krasnale spisały się na medal!

  

@@@@@@@@@@@@@@@

PRZYJACIELE

Pierwsze przyjaźnie

To ważne jest właśnie!!

Krasnale wiedzą coś o tym

I razem biorą się do roboty.

Pomagają sobie w każdej sytuacji

I idą na kompromis jeśli ktoś nie ma racji.

PRZYCHODZĄ DO PRZEDSZKOLA Z OCHOTĄ NIEBYWAŁĄ

BO WIEDZĄ ŻE MAJĄ TU KOLEGĘ, KOLEŻANKĘ DOSKONAŁĄ!!!

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

SPORT TO ZDROWIE

Ulubionymi zajęciami naszych Krasnali jest gimnastyka. Ponieważ weszły w okres zwany „apogeum ruchliwości” uwielbiają swoja energię wydatkować na zajęciach ruchowych. W czasie zabaw czy to w ogrodzie przedszkolnym czy na Sali gimnastycznej wykorzystywane są elementy różnych metod dzięki czemu dzieci na zajęciach są całkowicie zaangażowane. W swojej pracy wykorzystujemy elementy dostosowane do indywidualnych predyspozycji dzieci – gimnastyka ogólnorozwojowa, elementy metody W. Sherborne, elementy integracji sensorycznej SI, wyścigi rzędów i wiele, wiele innych.

  

@@@@@@@@@@@@@@@@

JESIENNE PRACE W OGRODZIE

Nadeszła późna jesień coraz więcej liści w naszym ogrodzie….dzieci wszystko zauważą!!!Pewnego jesiennego popołudnia poprosiły nas byśmy uporządkowali liście w przedszkolnym ogrodzie. Dzieci wcale nie leniuchowały, zaraz zabrały się do pracy. Każdy Krasnal wziął grabie, wiaderko lub taczkę i zaczął uporządkowywać liście…jak dobrze mieć takich pomocników w przedszkolu!!!! Podjęte działania pięknie wpisują się w realizowana przez nasze przedszkole Innowację pedagogiczną „Ogród uczy bawi, wychowuje”

  

@@@@@@@@@@@@@@@

Jesienią, jesienią sady się rumienią

            W ramach realizacji tematu kompleksowego pt. Jesienią, jesienią sady się rumienią dzieci z grupy III wykonały kolorowe koreczki owocowe, rozwiązywały zagadki dotykowe, słuchowe i smakowe. Nie zabrakło również ćwiczeń klasyfikacyjnych Szukamy owoców i drzew owocowych oraz zabaw plastycznych tj. wydzieranki.

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@@

JESIENNY KĄCIK PRZYRODY

Nadeszła jesień i w naszej Sali również zrobiło się bardzo jesiennie, pięknie i kolorowo. A to wszystko dzięki rodzicom naszych Krasnali. Piękne dary do kącika przyrody to ich zasługa – wrzosy, dary jesieni: owoce, warzywa, kasztany żołędzie a nawet Krasnal i jeżyk!!! Dziękujemy Wam drodzy rodzice!!! Dzięki temu, że kącik przyrodniczy jest tak pięknie zagospodarowany- dzieci mogą z niego korzystać i czerpać wiele informacji podczas jesiennych zajęć. Mogą również wykonywać prace tj – porządkować dary jesieni podlewać wrzosy. Taki kącik umila nam czas spędzany w naszej grupie. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY!!

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

BEZPIECZEŃSTWO

W październiku realizowaliśmy tematy związane z bezpieczeństwem. Krasnale omawiali podstawowe zasady bezpieczeństwa w Sali jak i w ogrodzie przedszkolnym, w czasie spacerów i w innych miejscach. W związku z omawianymi tematami wykonywali również zadania rozwijające spostrzegawczość oraz logiczne myślenie.

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

DNI NAUKI – WYJAZD DO UNIWERSYTETU WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO W OLSZTYNIE

W październiku Krasnale odwiedzili Wydział Biologii w związku z trwającymi na Uniwersytecie Dniami Nauki. Temat „Zwierzęta w biotechnologii” okazał się dla dzieci fascynujący i pełen zaskakujących wiadomości. Dzieci uważnie słuchały wykładu a następnie zadawały pytania. Pani prowadząca wykład zorganizowała konkurs plastyczny, po czym dzieci zostały nagrodzone książeczkami. To nie był jednak koniec wrażeń!! Krasnale oglądali muszkę owocówkę pod mikroskopem a nawet dotykali żywego karaczana!!!

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

DZIEŃ CHŁOPAKA

Jak co roku ten wyjątkowy dzień spędziliśmy bardzo uroczyście. Chłopcy w wielkim napięciu czekali na prezenciki i życzenia; dziewczynki pełne emocji wręczały podarunki swoim kolegom. Radości nie było końca!!!@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

ZABAWY MATEMATYCZNE

Kto powiedział, że matematyka musi być nudna???

U Krasnali wcale taka nie jest!!!! Poznajemy figury, konstruujemy budowle rozwijamy wyobraźnię, liczymy, przeliczamy, klasyfikujemy segregujemy, łączymy w pary a nawet dodajemy…..I to wszystko poprzez zabawę, różnymi metodami. Dzięki temu rosną z nas mali geniusze dla których matematyka nigdy nie jest nudna!!@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

JESIEŃ

NADESZŁA JESIEŃ – POSZLIŚMY ZOBACZYĆ CO SŁYCHAĆ W LESIE..krasnale1
krasnale kacik urodzinowy1
krasnale aktualnosci
krasnale ogloszenia1

Nasza strona wykorzystuje mechanizm plików cookies. W plikach cookies zapisujemy informacje służące do prawidłowego działania funkcjonalności strony, w celach reklamowych i statystycznych.

Akceptuję mechanizm cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information