baner przedszkole2

 

baner przdszkole8

 

baner przdszkole4

niezapominajki


Rekrutacja do przedszkola 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania nativity              

Zdrowych spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła

Świąt Narodzenia Pańskiego.

Odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy 

 Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku oraz spełnienia w życiu

osobistym i zawodowym

wszystkim Rodzicom i dzieciom  życzą Panie :

Bogusia, Ania i Małgosia

 

URODZINY KASI

20 grudnia

Mamy kolejną czterolatkę, która z radością świętowała swoje urodziny. 21 grudnia

WIGILIA W PRZEDSZKOLU

 

Uroczystość rozpoczęliśmy od odczytania fragmentu Biblii o narodzinach Pana Jezusa. Zrobił to pięknie ksiądz Mariusz, a następnie obejrzeliśmy przepiękną inscenizację tego wydarzenia. LEŚNE LUDKI zauroczyły wszystkich wspaniałymi jasełkami. Po przedstawieniu nadszedł czas składania życzeń, przekazania przez harcerzy światełka betlejemskiego i dzielenia sie opłatkiem.

 PACZKI ŚWIĄTECZNE DLA POLSKICH DZIECI NA LITWIE

 SKRZATY mają dobre serduszka. Przed świętami włączyły się do przygotowania paczek pełnych słodyczy dla polskich dzieci na Litwie. 

18 grudnia

WARSZTATY U PANI MIKOŁAJOWEJ

W przedświąteczny czas SKRZATY wybrały się na wycieczkę do pracowni pani Mikołajowej. Była to pierwsza wycieczka w tym roku, a przedszkolaki podróżowały autobusem miejskim. Spisały sie tam na medal, przestrzegając ustalonych wcześniej zasad bezpieczeństwa. W drodze do pani Mikołajowej SKRZATY przemaszerowały całę Stare Miasto, podziwiając bożonarodzeniowy wystrój ulic i witryn sklepowych, odwiedziły też pomnik Mikołąja Kopernika oraz popatrzyły z oddali na olsztyński zamek. Na pewno tam wrócą, kiedy zrobi sie cieplej, aby podczas dłuższego spaceru poznawć historię miasta. Póki co, anleżało przygotować pieorniczki na nadfchodzące święta. Z pomocą elfika i pani Mikołąjowej Skrzaty wałkowały ciasto i wykrawały rożnorakie kształty. Po upieczeniu ciastecek, ozdabiały je lukrem. W miedzyczasei śpiewały kolędy i bawiły się w pląs "Idziemy do Mikołaja. Na koniec dzieci naysowały listy z życzeniami i wrzuciły do skrzynki. Teraz z niecierpliwością bedą czekać na odpowiedź Świętegow  postaci wymarzonych prezentów.

  

11- 15 grudnia

DZIECKO TYGODNIA- TOSIA Ż.

  

15 grudnia

UBIERAMY CHOINKĘ

  

 

MAMA BORYSKA SZYJE UBRANKA DLA LALEK.

  

 

Z WIZYTĄ U KRAWCOWEJ

  

 

6 grudnia

MIKOŁAJKI

 

  

 

 

SPADŁ PIERWSZY ŚNIEG

  

 24 listopada

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

 

Pluszowy miś to ulubiona i najukochańsza zabawka każdego dziecka. Raz w roku, w listopadzie, ma on swoje święto. SKRZATY w tym dniu przyniosły do przedszkola misie: małe, duże i ogromne. Było bardzo wesoło , przedszkolaki śpiewały piosenki, o misiach, tańczyły misiowe tańce i rozwiązywały zagadki o znanych misiach. Wykonały też kolorowe misie, podobizny swoich ulubieńców -składanki z papieru wycinankowego.

   

 17 listopada

JARZĘBINKA- RODZINNE WARSZTATY JESIENNE 

Nasze spotkanie rozpoczęło się od wspaniałej niespodzianki- rodzice SKRZATÓW przedstawili dzieciom ich ulubioną bajkę "Jarzębinka" w formie teatru aktora. KIlkoro odważnych pań i panów wcieliło sie w role:jarzębiny, Jarzębinki, babki Oleny, wilka i niedźwiedzia, a przedszkolaki zagrały role zwierząt:łabędzi i wiewiórek. Po tym spektaklu w roli gównej wystąpiły SKRZATY, prezentując poznane piosenki, wiersze i tańce. Podczas spotkania nie zabrakło także wspólnych zabaw i tańców przy muzyce jesiennej, a na koniec uczestnicy wykonali obraz- sowę z materiału przyrodniczego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności: Mamie Franka, Mamie Ani, pani Bogusi,  Dziadkowi Daniela i Tacie Nikodema- za poswiecony czas i włożone serce w przygotowanie i wystawienie spektaklu.

  

 @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

W każdy piątek tygodnia Skrzaty prezentują swoje zabawki przyniesione z domu. Przedstawiają innym dzieciom w jaki sposób można bawić się zabawką np. mechaniczną na baterię, jak ułożyć puzzle z kilkunastu elementów, nazywają swoje lalki , misie, podają nazwy samochodów… Prezentacja jest okazją do przezwyciężania nieśmiałości na forum grupy. Ten szczególny dzień uczy też zgodnej i właściwej zabawy w małych grupach, gdzie dzieci dzielą się zabawkami   

@@@@@@@@@@@@@@@@@

Tradycją naszego przedszkola jest organizowanie różnorodnych uroczystości, udział w których wpływa na kształtowanie właściwych postaw, zachowań społecznych i wychowanie do wartości .

9 listopada Skrzaty przyszły ubrane do przedszkola odświętnie, na galowo z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci aktywnie uczestniczyły w obchodach Narodowego Święta Niepodległości poprzez przygotowany i zaprezentowany program artystyczny przez najstarsze grupy w przedszkolu. Skrzaty poznały elementy historii Polski - genezę Święta 11 Listopada, piosenki patriotyczne i tańce narodowe.

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Międzynarodowy Dzień Bajki obchodzony w naszym przedszkolu 6 listopada był okazją do prezentacji najbardziej lubianych przez dzieci postaci z bajek. Dzieci w tym dniu przebrały się za księżniczki, wróżki motylkowe, był też kierowca rajdowy, batman, czerwony kapturek… Każde z dzieci mogło zaprezentować swój strój , przyniesione rekwizyty oraz opowiedzieć z jakiej jest bajki. Skrzaty uczestniczyły w tym dniu w zabawie muzyczno-tanecznej oraz słodkim poczęstunku.@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Skrzaty z wielkim zainteresowaniem w październikowe popołudnie przygotowywały ciasto na placki ziemniaczane. Dzieci samodzielnie rozbijały jajka, wrzucały ziemniaki do robota kuchennego, mieszały wszystkie składniki , aby uzyskać puszystą masę. Poprosiliśmy panie kucharki, aby pomogły dzieciom usmażyć placki w przedszkolnej kuchni. Najfajniejsze było smakowanie, ponieważ nie wszystkie Skrzaty wiedziały jak dobrze smakuje nowo przygotowana potrawa.@@@@@@@@@@@@@@@@@

Smaczny i zdrowy sok owocowy

Dlaczego owoce są ważne w naszym codziennym jadłospisie? Jakich wartości i witamin dostarczają dla naszego organizmu? To tylko niektóre pytania na które odpowiadaliśmy podczas realizacji tematu kompleksowego o owocach w październiku. Dzieci przy współpracy z Rodzicami i nauczycielem w grupie przygotowały samodzielnie marchwiowo-jabłkowo-pomarańczowy sok owocowy . Skrzaty ze smakiem degustowały sok, bo najbardziej smakuje własnoręcznie przez siebie przygotowany. @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

 Dziecko tygodnia...

Ania @@@@@@@@@@@@@@

16 października

Złota jesień dary niesie

Korzystając z nielicznych słonecznych dni, SKRZATY wybrały sie na spacer do pobliskiego lasu. Poszukiwały drzew: dębu, klony, brzozy, zbieray leśne owoce- "noski", żołędzie oraz kolorowe liście. Spotkały wiewiórkę oraz kilka piesków. Porządnie dotlenione i troszkę zmęczone wróciły do przedszkola, aby ze smakiem zjeść obiad. 30 września

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

 Z tej okazji dziewczynki z grupy SKRZATÓW  przygotowały dla naszych chłopców prezenty- własnoręcznie ozdobione laurki i baloniki w kształcie serduszka oraz lizaczki. 

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@

 

25 września

Urodziny Ali

Mamy kolejną czterolatkę w grupie- to Ala. Tradycji stało się zadość- była piosenka, życzenia, uściski, prezent w postaci albumu urodzinowego, a Jubilatka oczywiście przygotowała słodkości. STO LAT, ALU!

  

 

@@@@@@@@@@@@@@@@@

22 września

OWOCOWY RAJ

Lato odchodzi i obdarza nas owocami. SKRZATY znają już owoce krajowe, poznają egzotyczne. Przez ostatni dwa tydzień uczestniczyły w wielozmysłowych  zabawach, niestety pogoda uniemożliwiła spacer do sadu. Dzięki przyniesionym przez rodziców owocom dzici sprawdziły jak wygląda i smakuje pomelo i  melon, a na zakończenie omawianego tematu wszystkie eksponaty zostały ze smakiem skonsumowane.@@@@@@@@@@@@@@@@@

 

15 września

BAJKI CZARODZIEJKI AGATKI

Mama Boryska odwiedziła nas z niesamowitym urządzeniem, któte pamiętają być moze rodzice SKRZATÓW, ale dla wiekszości ich dzieci było ono zagadką. To rzutnik do bajek  z kliszy. Po krótkiej rozmowie udaliśmy sie do sali gimnastcyznej, gdzie obejrzeliśmy kilka bajek- pouczające historyjki Pana Kamyczka, ale także przygoday Smurfów. Czekamy na kolejne spotkania!

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@

 

11 września

BEZPIECZNIE NA DRODZE

O zachowywaniu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym nigdy dosyć. Zasady poznawać najlepiej w działaniu, więc SKRZATY wybrały sie na spacer na najbliższe skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Po drodze rozpoznawały lub poznawały znaki drogowe oraz pojazdy.  

skrzaty1
skrzaty koacik urodzinowy1
skrzaty aktualnosci
skrzaty ogloszenia

Nasza strona wykorzystuje mechanizm plików cookies. W plikach cookies zapisujemy informacje służące do prawidłowego działania funkcjonalności strony, w celach reklamowych i statystycznych.

Akceptuję mechanizm cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information