baner przedszkole2

 

baner przdszkole8

 

baner przdszkole4

niezapominajki


Rekrutacja do przedszkola30 maja grupę Misiaków odwiedził  animator z Warmiolandii.  Dzieci uczestniczyły w zabawach z chustą, w zabawach sportowych , w pokazie baniek . Na koniec dostały baloniki w wybranych przez siebie kształtach: kwiat, piesek, miecz i szabla@@@@@@@@@@@@@@

Staś z grupy Misiaków razem z mamą brał udział w przygotowaniu pracy plastycznej pt. ,,100 lat Niepodległej”. Konkurs rozstrzygnięto w czasie XX Festynu Rodzinnego w Przedszkolu. Staś został nagrodzony upominkami, które wręczyła Pani Dyrektor. Gratulujemy!

  

@@@@@@@@@@@@@@@@

15 MAJ dzień Polskiej Niezapominajki – imieniny przedszkola. W tym dniu na przedszkolnym placu zabaw dzieci brały udział w zabawie muzycznej. Oprócz tańców, pląsów dzieci mogły puszczać bańki i zajadać się watą cukrową.@@@@@@@@@@

Grupa Misiaki 11 maja odwiedziła gospodarstwo agroturystyczne ,,U Franka” w Sząbruku.  Karmiły kozy, króliki. Głaskały konie, osiołka . Na osiołku chętne dzieci miały przejażdżkę . Po oglądaniu gospodarstwa dzieci wyrabiały swoje bułeczki i dekorowały kolorowymi posypkami. Na koniec jadły pieczone kiełbaski i przepyszne ciasto.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

27 kwietnia Misiaki wraz ze Skrzatami odwiedziły Katedrę Kóz i Koni. Dzieci oglądały stajnie oraz miały możliwość głaskania jak i karmienia koni. Była też możliwość poskakania na sianie. Misiaki mogły pokarmić suchym chlebem kozy, owieczki, lamy.@@@@@@@@@@@@@@@@

ZDROWIE  PRZEDE WSZYSTKIM!!!!!!!!!

Ciasteczka z kleiku ryżowego
paczka kleiku ryżowego
3 łyżki wiórek kokosowych
3 łyżki sezamu
pół szklanki cukru
1łyżeczka proszku do pieczenia
cukier waniliowy
masło
3 jajka

Przepis Pani Anety -  mamy Gosi.@@@@@@@@@@@@

Dzieci uczestniczyły w koncercie filharmonii olsztyńskiej- słuchały muzyki folklorystycznej.

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@

,,Uratujmy krainę baśni”-  teatrzyk.   

  

@@@@@@@@@@@@@

26  marca w grupie Misiaków odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Temat zajęcia „Zbliża się wiosna. Szukamy jej oznak.” Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach.   

   

@@@@@@@@@@@@@@@

12 marca znów odwiedziliśmy bibliotekę. Pani Krysia przeczytała opowiadanie pt. Jak chomik szukał wiosny”. Dzieci opowiadały jakie są oznaki wiosny, podczas słuchania muzyki wykonywały różne ćwiczenia . Bawiły się chustą i utrwalały kolory. Na koniec dzieci szukały schowane przez Panią Krysię karteczek z oznakami wiosny – dzieci musiały przykleić ja do kartek z wiosną . Bardzo dziękujemy Pani Krysi za wspaniałe zajęcia. 

  

@@@@@@@@@@@@@@@@

28 marca grupa,, Misiaki” uczestniczyła w warsztatach w Pracowni Wielkanocnego Zajączka. Dzieci pomagały paniom w przygotowaniu lukru do ozdabiania mazurków w kształcie jajek , zajączków i kurek. Ozdobione wypieki dzieci zabrały do domów. @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

21 marca obchodziliśmy w grupie Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu dzieci przyszły ubrane na kolor zielony, oprócz tego wykonały mini szaszłyki owocowe(kiwi, winogrona, gruszka). Pomagały również w wykonaniu soku(kiwi, natka pietruszki, mandarynki, banany). Degustacja odbyła się po południu . rodzice byli zachwyceni z kosztowanych potraw wykonanych przez dzieci.@@@@@@@@@@@@@

8 marca grupa Misiaki wybrała się do biblioteki. Pani Krysia pokazała dzieciom film dydaktyczny o ptakach zimujących u nas i przylatujących do nas na wiosnę. @@@@@@@@@@@@@@@@@@

Wygibasy Misiaków na sali gimnastycznej.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Misiaki chętnie pomagały w zakładaniu grupowego ogródka. Dostarczone przez rodziców nasionka, i warzywka zostały skrupulatnie wsiane i wsadzone a na koniec podlane. Czekamy na efekty.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Koncert filharmonii olsztyńskiej. Dzieci wysłuchały znanych melodii z bajek filmowych. @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Bal karnawałowy to dobry moment na zabawę , a jeszcze w tak oryginalnych strojach to wyjątkowa zabawa. Misiaki świetnie się bawiły.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Z okazji Dnia Babci i Dziadka ,, Misiaki” przedstawiły program słowno – muzyczny. Wręczyły dziadkom upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Misiaki odwiedziły przedszkolną kuchnię. Zapoznały się z pomieszczeniami kuchennymi i ze sprzętem, który tam się znajduje. @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Misiaki nie tylko uczą się, bawią , ale potrafią zrobić smaczną sałatkę. Owoce zostały pokrojone, wymieszane , a na końcu dzieci chętnie ją zjadły.@@@@@@@@@@@@@@@

Misiaki i Biedronki w czwartek 11 stycznia gościły kajakarzy. Goście opowiadali o swojej pasji a dzieci miały możliwość dotknięcia wioseł i obejrzenie medali. @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Misiaki zaprosiły rodziców na warsztaty świąteczne. Przedstawiły program artystyczny , następnie wykonały z rodzicami ozdobę świąteczną, którą zabrały do domu.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

,,Misiaki „ ubierały swoją pierwszą przedszkolną choinkę.@@@@@@@@@@@@@@@@@

We wtorek dzieci robiły ozdoby świąteczne. dzięki przedsiębiorczej mamie Gosi – p. Anecie, która pozyskała bezpłatnie i przywiozła materiały oraz brała udział w zajęciach. Misiaki z ogromnym skupieniem malowały bombki a następnie z panią Asią je ozdabiały. Z rąk 3-latków wyszły niezwykłe dzieła !@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Śnieg, to białe szaleństwo dla dzieci. Szkoda, że tak szybko stopniał.@@@@@@@@@@@@@@@

16 listopada grupę Misiaków odwiedził policjant. Pan dzielnicowy opowiadał dzieciom o ważnych sprawach dotyczących bezpieczeństwa na drogach.@@@@@@@@@@@@@@@@@

Misiaki na spektaklu teatralnym...@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Jesienne liście to też super zabawa.@@@@@@@@@@@@@@@@@@

11  Listopad  Narodowe  Święto Niepodlegości

Także w przedszkolu Misiaki uczą się Patriotyzmu...@@@@@@@@@@@@@@@@

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek...@@@@@@@@@@@@@@@@

W sali gimnastycznej też można się fajnie bawić... @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Jeden dzień z życia ,,Misiaków”...

   

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

18 października grupa Misiaków wybrała się po raz pierwszy do biblioteki. Wysłuchały bajkę o kotku, oglądały książeczki oraz bawiły się wspólnie z Panią Krysią. Była to pierwsza wizyta, ale nie ostatnia. Raz w miesiącu grupa będzie uczęszczała na zajęcia w bibliotece.

   

@@@@@@@@@@@@@@@@@

26 września podczas słonecznej pogody ,,Misiaki” ciężko pracowały w piaskownicy. Uwijały się jak mróweczki.

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

21.09.2017 Pierwszy spacer ,,Misiaków”. Nawet pary się utrzymały! Brawo Misiaki!

  

misiaki1kacik urodzinowy misiakiaktualnosci misiakimisiaki ogloszenia1

Nasza strona wykorzystuje mechanizm plików cookies. W plikach cookies zapisujemy informacje służące do prawidłowego działania funkcjonalności strony, w celach reklamowych i statystycznych.

Akceptuję mechanizm cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information