baner przedszkole2

 

baner przdszkole8

 

baner przdszkole4

niezapominajki


Rekrutacja do przedszkolaTworzymy FLAGĘ  POLSKI@@@@@@@@@@@@@@

Tworzenie barw...@@@@@@@@@@

Eksperyment ,,Chodząca woda,,@@@@@@@@@@@

Tęczowe obrazki- wydrapywanki@@@@@@@@@@

Tworzymy własną piramidę żywienia@@@@@@@@@@

Filharmonia...@@@@@@@@@@@@@

Zdrowe zęby, zdrowy uśmiech
W trakcie trwania tygodnia poświęconego zdrowiu i chorobie, poświęciliśmy również czas, aby porozmawiać o naszych ząbkach. Najpierw wysłuchaliśmy opowiadania o chłopcu, który nie dbał o ząbki i spożywał dużo słodyczy. Rozmawialiśmy na ten temat, ustaliliśmy dlaczego nie należy spożywać tak dużo słodyczy i jaki to ma wpływ na nasze uzębienie oraz dlaczego nie trzeba się bać dentysty i jak należy myć zęby.@@@@@@@@@@@@@@@

Zdrowie- Choroba
W dniach 9-13 kwietnia tematyką naszych zajęć było pojęcie zdrowia i choroby. Ustalaliśmy czym jest choroba, jakie są charakterystyczne cechy niektórych chorób, jak się je leczy i kto się tym zajmuje. Sami również bawiliśmy się w lekarzy, lecząc nasze przedszkolne zabawki oraz siebie nawzajem przy pomocy zabawek, prawdziwego ciśnieniomierza oraz wielu różnych bandaży, plastrów, itp.@@@@@@@@@@@@@@@

Zwierzęta gospodarstwa wiejskiego
W dniach 3-6 kwietnia tematyką naszych zajęć były zwierzęta gospodarstwa wiejskiego. Poznaliśmy kilka z nich, rozpoznawaliśmy dźwięki, jakie są przez nie wydawane oraz wykonywaliśmy związane z tą tematyką prace plastyczne. Ustalaliśmy również, co mamy dzięki zwierzętom, jakie korzyści płyną z hodowli. Próbowaliśmy też różnego rodzaju produktów mlecznych, m. in. ser, maślanka, jogurt naturalny, kefir, twaróg. Niektóre rzeczy nam zasmakowały, co nas ogromnie zaskoczyło.@@@@@@@@@@@@@@

Zawitała do nas wiosna...@@@@@@@@@@@@@@@

Wycieczka na warsztaty wielkanocne
27 marca wybraliśmy się na naszą pierwszą wycieczkę: do warsztatu wielkanocnego zajączka. Tam wspólnie wykonaliśmy lukier, zabarwiliśmy go na różne kolory, magicznie łączyliśmy barwinki tworząc własne kompozycje, a na końcu ozdabialiśmy wielkanocne ciasteczka, które zostawił dla nas zajączek. Wszystkie oczywiście od razu zjedliśmy. Dla wielu z nas była to pierwsza, bardzo ekscytująca podróż autokarem.
@@@@@@@@@@@

Wielkanoc
Tydzień przed Wielkanocą został poświęcony tematyce tego święta. Rozmawialiśmy o tradycjach chodzenia do kościoła z palemką, święceniu pokarmów i ich znaczeniu. Ozdabialiśmy pisanki, malowaliśmy jajeczka i zajączki oraz składaliśmy kurczaczki. Odwiedził nas również Zajączek Wielkanocny, który pozostawił nam słodkie prezenty.
@@@@@@@@@@@

Warsztaty wielkanocne
22 marca zorganizowane zostały w naszej grupie Warsztaty Wielkanocne. Tuż przed przystąpieniem do pracy dzieci wystąpiły przed rodzicami śpiewając piosenkę, recytując wierszyk i tańcząc. Potem zaczęła się praca. Wraz z rodzicami dzieci wykonały kurczaczki wielkanocne oraz jajeczka.
@@@@@@@@@@@@@

Pierwszy Dzień Wiosny
21 marca oficjalnie przywitaliśmy wiosnę, choć niestety na razie tylko kalendarzową. Z te okazji wspólnie wykonaliśmy sałatkę owocową, sok pomarańczowy oraz szaszłyki owocowe, którymi również częstowaliśmy rodziców.
@@@@@@@@@@@@@@

Nasza rzeżucha
@@@@@@@@@@@@@@

 Zajęcia z mamą Rozalii
W ramach prowadzonej w naszym przedszkolu akcji ,,Rodzic-Nauczycielem”, 16 marca odbyły się zajęcia z mamą Rozalii, która jest architektem krajobrazu. Wyjaśniła ona dzieciom, czym się zajmuje architekt krajobrazu oraz wykładowca na uczelni. Pokazała dzieciom różne katalogi z roślinami i drzewami oraz odpowiadała na pytania, które były jej zadawane. Na koniec wykonaliśmy również pracę, którą był projekt własnego ogrodu. Przedszkolaki, w podziękowaniu za zajęcia, wręczyły laurkę oraz piękną książeczkę z własnymi rysunkami roślin.


@@@@@@@@@@@@@@@@@

 Poszukiwanie oznak wiosny w przedszkolnym ogrodzie
 @@@@@@@@@@@@@@

Robienie ptasich gniazd
 @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Wiosenne sadzenie roślin

9 marca sadzone były w naszej grupie roślinki. Wspólnie posadziliśmy koperek, szczypiorek i rzeżuchę. Omawialiśmy również, co jest potrzebne roślinkom, aby rosły. Teraz co dzień będziemy doglądać naszych sadzonek, aby sprawdzić, czy coś z nich wyrośnie.

  


@@@@@@

Dzień kobiet

8 marca z okazji Dnia Kobiet chłopcy przygotowali dla naszych dziewczynek specjalną niespodziankę: własnoręcznie zrobione ramki. Dodatkowo dziewczynki, ale i chłopcy, którzy z chęcią przyłożyli się do pracy, aby uszczęśliwić nasze dziewczynki, otrzymali po lizaczku.

  


@@@@@@@@@@

Przedstwienie teatralne pt. ,,Wróbelek Felek. W poszukiwaniu wiosny''
@@@@@@@@@@@@@

Podsumowanie akcji zbiórki dla schroniska dla zwierząt

Serdeczne podziękowania dla wszystkich rodziców i dzieci, którzy pomogli w akcji zbiórki dla schroniska dla zwierząt.

  


@@@@@@@@@@@@@@

Krokusy

Na początku marca poznawaliśmy pierwsze wiosenne kwiaty. Zaczęliśmy od krokusów. Sadziliśmy je do doniczek w najróżniejszy sposób i przeliczaliśmy oraz grupowaliśmy w zbiory: mniej/ więcej/ tyle samo. Kolorowaliśmy także własne krokusy. Poznaliśmy także przebiśniegi. Tłumaczyliśmy, skąd wzięła się taka nazwa i robiliśmy swoje przebiśniegi wyklejając je plasteliną.

  


!!!!!!!!!!!!

Tydzień teatralny

Ostatni tydzień lutego poświęcony został tematyce teatralnej. Poznawaliśmy różnego rodzaju formy teatralne, bawiliśmy się kukiełkami, pacynkami, maskami oraz wykonywaliśmy własne kukiełki.
@@@@@@@@@@@@@@

Ćwiczenia wycinania i układania obrazków z figur geometrycznych
@@@@@@@@@@@@@@@@@

Zabawy łódkami i tworzenie własnych łodzi
@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Tworzenie samolotów i zabawy nimi w ogrodzie przedszkolnym.
 @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Pieczenie ciasteczek

15 lutego Tygryski przygotowywały zdrowe ciasteczka z płatków owsianych z rodzynkami, słonecznikiem i orzechami. Wielką radość sprawiło oglądanie wszystkich składników, odmierzanie oraz wrzucanie, ale największe uśmiechy pojawiły się przy próbowaniu własnych wypieków.
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Walentynki

14 lutego obchodziliśmy w naszej grupie Walentynki. Z tej okazji dzieci przyszły ubrane do przedszkola na kolor czerwony. Rozmawialiśmy o tym, czym jest to święto, jakie są jego symbole oraz jakie jest jego znaczenie. Dzieci szukały również ukrytych serduszek w sali, uczyły się przyśpiewki o serduszku oraz wykonywały własne piękne, malowane serca. Tego dnia każde dziecko otrzymało również do domu balonika w kształcie serduszka.
@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Teatrzyk cieni pt. Legenda o Warmii
@@@@@@@@@@@@@@

Zima w ogrodzie prezedszkolnym...
@@@@@@@@@@@

Wyprawa do sklepu chemicznego

2 lutego wybraliśmy się do sklepu chemicznego. Tam mogliśmy obejrzeć różnego rodzaju produkty, które można zakupić oraz porozmawiać z panią sprzedawczynią, która pokazała nam jak działa kasa oraz jak wygląda transakcja sklepowa. Na koniec wręczyliśmy podziękowania od dzieci za oprowadzenie nas po sklepie.
@@@@@@@@@@@@@@@@

Sklep

Ostatni tydzień stycznia to tematyka poświęcona sklepom, zarówno budynkom, jak i osobom w nich pracujących. Poznawaliśmy różne rodzaje sklepów oraz produkty, które można w nich kupić. Dowiedzieliśmy się też o specyfice pracy sprzedawcy, ale także czym płaci się za zakupy. Oglądaliśmy stare monety, planowaliśmy i tworzyliśmy własne listy zakupów oraz oglądaliśmy przeróżnego rodzaju gazetki sklepowe. Otworzyliśmy również swój własny sklep dzięki opakowaniom po produktach przyniesionych z domu oraz pieniążkach i kasie.

  


@@@@@@@@@@@@@@

Zabawy z gazetami@@@@@@@@@@@@@@@

 Zabawy z piaskiem księżycowym...@@@@@@@@@@@@@@@

Zabawy z plasteliną...@@@@@@@@@@@@@@@@@

Robimy balony....@@@@@@@@@@@@@@@@@

Malowanie czekoladą...@@@@@@@@@@@@@@@@@

Zabawy w sali gimnastycznej....
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Zdrowo jemy...@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Dzień babci i dziadka

19 stycznia, z okazji zbliżających się Dni Babci i Dziadka, zorganizowaliśmy w naszej grupie uroczystość. Zaproszeni zostali wszyscy dziadkowie i babcie. Długo przygotowywaliśmy się do tego występu i wszystko wyszło nam wspaniale. Nikt z nas nie pobiegł do dziadków i nikt nie płakał, co było naszym wielkim osiągnięciem. Dla naszych kochanych babć i dziadków przygotowaliśmy kilka wierszy, piosenek i taniec. Przygotowaliśmy też kilka prezentów, żeby umilić naszym najbliższym ten wspaniały dzień. Po pięknych występach udaliśmy się na mały poczęstunek, który przygotowali dla nas nasi wspaniali rodzice, za co serdecznie dziękujemy.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Bal karnawałowy

18 stycznia 2018r. w naszym przedszkolu odbył się wieki Bal Karnawałowy. Tego dnia dzieci przyszły przebrane w najróżniejsze stroje. Była czarownica, wróżki, Hulk, piraci i inne ciekawe postaci. Były tańce, wspólne śpiewy i zabawy, a radości dzieci nie było końca.@@@@@@@@@@@@@@

Budujemy  zamki.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zegarki

Po kalendarzach nadszedł czas na omówienie, czym jest zegar i jak działa. Oglądaliśmy różne zegarki, poznawaliśmy ich budowę i omawialiśmy na ich podstawie rytm dnia przedszkolaka. Stworzyliśmy też swoje własne zegarki.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Kalendarze

Jako, że nadszedł nowy rok, nadeszła też pora na wymianę kalendarzy oraz rozmowę o nich. Dzieci przyniosły tego dnia do przedszkola mnóstwo starych i nowych kalendarzy. Były one różne, dlatego najpierw zajęliśmy się podziałem ich na wiszące na ścianie, stojące na biurku, czy takie, które można nosić w torebce. Omówiliśmy też oczywiście ich budowę: miesiące, tygodnie, dni, święta. Zmieniliśmy też nasz przedszkolny kalendarz na nowy.@@@@@@@@@@@@@@

Zabawy i eksperymenty z balonami

Nowy rok kalendarzowy rozpoczęliśmy od zabaw z balonami. Ćwiczyliśmy prawidłowy oddech, graliśmy nim w różne gry oraz robiliśmy eksperyment z elektryzowaniem- pocieraliśmy balona o nasze włosy, a następnie patrzyliśmy, jak magicznie unoszone są w powietrze kawałki papieru. Wzbudziło to nasz wielki zachwyt oraz nakłoniło do mnóstwa pytań.@@@@@@@@@@@@@@@

Szukamy oznak mrozu@@@@@@@@@@@@@@@@

Kartki świąteczne@@@@@@@@@@@@@@

Koncert kolęd Filharmonii Olsztyńskiej@@@@@@@@@@@@@

Tworzenie kolekcji- dobór stroju na zimę@@@@@@@@@@@@@@@@

Określanie położenia na, pod, za, przed...@@@@@@@@@@@@@@@@

Świąteczne warsztaty z rodzicami

Dnia 11 grudnia odbyły się w naszej grupie Świąteczne Warsztaty dla dzieci i rodziców. Była to okazja do krótkiego występu dzieci, które bardzo chciały się pochwalić piosenką, której się nauczyły. Wykonywaliśmy też wspólnie ozdoby świąteczne, które maluchy zabrały do domu, aby móc powiesić na swoje choinki.@@@@@@@@@@@@@@@

Śnieżynki- stemplowanie@@@@@@@@@@@@@@@@@

Mikołajki

6 grudnia, z okazji święta jakim były Mikołajki, dzieci przyszły do przedszkola przebrane na czerwono i w czapeczkach świętego Mikołaja. Tego dnia dzieci otrzymały prezent od świętego Mikołaja, który zostawił dla naszych grzecznych tygrysków. Serdeczne podziękowania również dla Marcela, który tego dnia przyniósł dla dzieci poczęstunek, przepyszne, świąteczne pierniczki. W podziękowaniu za piękny prezent od Mikołaja my także wykonaliśmy dla niego prezent- jego podobiznę.@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Ulepimy dziś bałwana…

1 grudnia lepiliśmy ze śniegu naszego pierwszego w tym roku bałwanka, przy okazji obrzuciliśmy się śnieżkami. Śmiechu było co nie miara. W przedszkolu także robiliśmy bałwanki, przy okazji ćwicząc też umiejętność przeliczania elementów.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Ćwiczenia oddechowe - deszczowa pogoda

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Podmuch wiatru- tworzymy motylki.@@@@@@@@@@@@@@@@

Bawimy się w sali ....@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Zdrowe koktajle owocowe

Kiedy pogoda za oknem dokucza i nie sprzyja odporności, postanowiliśmy zrobić coś, by zapobiec chorobom i wzmocnić organizm. Wspólnie wykonaliśmy koktajl owocowy. Pokroiliśmy banany, wrzuciliśmy do miksera i dodaliśmy jogurt. Wyszło naprawdę pyszne.

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Tydzień patriotyczny

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości, w dniach 6-10 listopada zorganizowany został w naszej grupie tydzień poświęcony patriotyzmowi. Poznawaliśmy symbole narodowe, słuchaliśmy pieśni żołnierskich oraz hymnu, kolorowaliśmy godło oraz wykonywaliśmy flagi. Próbowaliśmy dowiedzieć się, co to znaczy, że jesteśmy Polakami.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Dzień Wszystkich Świętych

Dnia 31 października, tuż przed Świętem Zmarłych, rozmawialiśmy trochę na temat tego, dlaczego 1 listopada chodzimy na cmentarze zapalać znicze. Oglądaliśmy, jak wygląda prawdziwy znicz oraz wykonaliśmy swój własny znicz.

  

@@@@@@@@@@@@@

A za oknem pogoda jesienna...@@@@@@@@@@@@@

Dzień postaci z bajek

6 listopada w naszym przedszkolu obchodzony był Dzień Postaci z bajek. Z tej okazji dzieci przyszły do przedszkola przebrane za różne postacie z bajek. Jednak największą niespodzianką była paczka, którą otrzymaliśmy od Czarownicy. Wspólnie ją otworzyliśmy i zapoznaliśmy się z treścią listu, w którym było napisane, że postaci z bajek uciekły i aby im pomóc musimy wykonać parę zadań. Układaliśmy więc puzzle ilustrujące znane bajki, rozwiązywaliśmy zagadki, kolorowaliśmy oraz rzucaliśmy własnoręcznie wykonanymi kulkami w postać Czarownicy. Udało się! Postacie z bajek zostały uratowane.

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Dzień dyni

30 października 2017r. obchodziliśmy w naszej grupie Święto Dyni. Z tej okazji oglądaliśmy różne rodzaje i okazy dyń, poznawaliśmy ich budowę i wnętrze oraz przeznaczenie, ćwiczyliśmy refleks poprzez podawanie sobie dyni z rąk do rąk oraz turlaliśmy ją pomiędzy torem przeszkód. Zabawa była przednia.@@@@@@@@@@@@@@@@@@

W zdrowym ciele zdrowy duch...

@@@@@@@@@@@@@@@@

Realizujemy Przedszkolny Program Edukacji Komunikacyjnej AUTOCHODZIK @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

19 październik 2017

Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka

Dzień 19 października 2017 roku był dla nas- Tygrysków, szczególnym dniem. Tego dnia oficjalnie wstąpiliśmy w szeregi Przedszkolaków. Był występ, przed którym oczywiście nie obyło się bez nerwów i stresu, ale wszystko wyszło wspaniale. Było też przyrzeczenie, które wszyscy składaliśmy, jako członkowie nowej społeczności przedszkolnej. Były też oczywiście prezenty, dyplomy i pierwsze, zasłużone, medale oraz słodki poczęstunek. Nasz pierwszy występ wypadł znakomicie, co można było poznać po łzach w oczach dumnych rodziców i rodziny.

  

 #######################################

Występ magika

Dnia 13 października, z okazji Dnia Nauczyciela, nasze Przedszkole odwiedził magik. Czarował, machał różdżką, sprawiał, że różne rzeczy znikały lub zmieniały miejsce czy kolor. Pokazywał też, że magia jest w każdym z nas, zapraszając chętne dzieci do uczestnictwa w sztuczkach. Dzieci były zachwycone i oczarowane tak bardzo, że później same przez pare dni próbowały zaczarować świat.

  

##########################

JESIENNE  ZABAWY  W  OGRODZIE...

  

##########################

Koncert Artystów z Filharmonii Olsztyńskiej...

  

###############################

Zabawy z masą solną....

  

###########################

Zwierzęta lasu i parku

W kolejnych tygodniach października poznawaliśmy zwierzęta, które możemy spotkać w lesie i w parku. Uczyliśmy się rymowanek, m. in. o dziku i o lisie, poznawaliśmy zasady zachowania się przy dzikich zwierzętach, określaliśmy miejsca, w których poszczególne zwierzątka żyją oraz wykonywaliśmy mnóstwo prac plastycznych. Uczyliśmy się także o tym, czym jest karmnik, do czego służy, a także wybraliśmy się na krótki spacer do naszego ogródka przedszkolnego, gdzie znajduje się kilka karmników, by uzupełnić pokarm dla ptaszków.############################

"Maciupinek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu" - Teatrzyk

  

###################################

Dary jesieni

Nadeszła nowa pora roku, co widać już za oknami, a więc pora, abyśmy i my poznali trochę dary, które przyniosła nam Pani Jesień. Na początku poznawaliśmy owoce jesieni: jabłka, gruszki, śliwki. Wąchaliśmy je, dotykaliśmy, próbowaliśmy oraz poznawaliśmy ich budowę oraz to skąd pochodzą i jak znajdują się w sklepie. Później kolej przyszła na kasztany, orzechy, liście, jarzębinę i grzyby. Poznawaliśmy ich budowę i kolory. Uczyliśmy się także, jakich grzybów nie wolno zbierać i jeść. Przy pomocy rodziców, posegregowaliśmy i stworzyliśmy swój własny kącik przyrodniczy, w którym możemy podziwiać i badać przyniesione przez nas skarby jesieni. Wykonywaliśmy też wiele prac plastycznych, związanych z tematyką jesieni.

  

########################

Ćwiczenia w  sali  gimnastycznej...

  

##########################

Dzień chłopaka

Dnia 30 września obchodzony był Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki z grupy Tygrysków już kilka dni wcześniej przygotowały dla naszych chłopców prezenty- własnoręcznie ozdobione krawaty. W dniu święta chłopców, wręczyły je im z życzeniami uśmiechu i radości.

  

#################################

Tygryski na placu zabaw...

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Tygryski myją ząbki...

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@

W dniach 18-22.09.17 r. tematyką zajęć było bezpieczeństwo. Uczyliśmy się co to jest sygnalizator, dlaczego piesi i kierowcy mają różne sygnalizatory, jakie są ich kolory, na którym świetle można przechodzić, a na którym absolutnie nie, co to są pasy i dlaczego mówi się na nie ,,zebra”, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, kim jest pan policjant oraz do czego służą odblaski. Był to bardzo pouczający tydzień zwieńczony wycieczką na pobliskie skrzyżowanie.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

W pierwszych tygodniach września tygryski poznawały siebie (części ciała) oraz swoich kolegów i koleżanki. Tworzyliśmy także wspólny Kontrakt Przedszkolaka oraz uczyliśmy się pierwszych wspólnych zabaw i piosenek.

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@@

W dniach 29-31.08.2017 r. odbyły się w grupie Tygrysków dni adaptacyjne. Dla niektórych z nas było to pierwsze spotkanie z Przedszkolem, więc były to dość stresujące chwile. Razem z rodzicami, babciami i dziadkami wesoło bawiliśmy się, tańczyliśmy oraz śpiewaliśmy. Wykonaliśmy też kilka naszych pierwszych prac plastycznych, m. in. Łapę tygrysa, czyli symbol naszej grupy. Poznawaliśmy też nasz ogród przedszkolny.

  

 

gr tygryski1
tyg urodziny1
tyg aktu1
tyg oglo1

Nasza strona wykorzystuje mechanizm plików cookies. W plikach cookies zapisujemy informacje służące do prawidłowego działania funkcjonalności strony, w celach reklamowych i statystycznych.

Akceptuję mechanizm cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information