baner przedszkole2

 

baner przdszkole8

 

baner przdszkole4

niezapominajki


Rekrutacja do przedszkola 

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Dnia 23.03.2017r. „Krasnale” wybrały się na wycieczkę do Muzeum Warmii i Mazur na warsztaty pt. „O czym mówią ludowe bajki?”. W trakcie zajęć przedszkolaki dowiedziały się czym są ludowe bajki, wierzenia mazurskie, poznały również bohaterów tych bajek. Na podstawie ludowej bajki zatytułowanej „Figle i psoty Kłobuka niecnoty” dzieci wykonały ilustracje do poszczególnych jej fragmentów. Dodatkową atrakcją był fakt, iż warsztaty odbywały się w piwnicy zamkowej.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Dnia 15.03 Krasnale zakładały „Wiosenną hodowlę”, która wzbogaciła nasz kącik przyrody. Dzieci aktywnie uczestniczyły w sadzeniu i sianiu m.in. rzeżuchy, cebuli, czosnku, pietruszki, fasoli, utrwalając przy tym kolejne etapy sadzenia roślin. Zabawa w małych ogrodników wszystkim bardzo się spodobała. Teraz będziemy obserwować efekty naszej pracy i doglądać ogródka.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

W każdy wtorek w naszej grupie „Ekspert tygodnia” opowiada o swoich zainteresowaniach, pasjach, zdolnościach, chwali się swoją wiedzą na dany temat, posiłkując się przyniesionymi z domu eksponatami. Jako pierwsi wystąpili fani piłki nożnej: Michał i Julek.  Po pięknej prezentacji chłopcy otrzymali oklaski i dyplomy.

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

W lutym poszerzaliśmy swoją wiedzę związaną z pradawnymi czasami. Dzieci przyniosły na zajęcia mnóstwo książek i albumów o dinozaurach. Poznaliśmy ich nazwy gatunkowe, cechy charakterystyczne i sposób życia oraz odżywiania się. Bardzo nas to wciągnęło@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Na balu karnawałowym bawiliśmy się przednio. Grała świetna muzyka, były liczne konkursy i tańce wygibańce. W swoich strojach pięknie się prezentowaliśmy. Zabawa była niezapomniana i znakomita!@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Przed świętami Bożego Narodzenia wybraliśmy się na warsztaty świąteczne do Domu Gazety Olsztyńskiej. Tam dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat dawnych, świątecznych zwyczajów kultywowanych na Warmii oraz dawnych potraw świątecznych i noworocznych. Każdy z nas zrobił również na pamiątkę małego Mikołajka w czerwonej czapce na patyczku. @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

6 grudnia wybraliśmy się na wycieczkę do Mazurolandii, do Krainy św. Mikołaja. Jechaliśmy długo autokarem, a u bram powitał nas elf św. Mikołaja. Zaprowadził nas do pracowni elfów, gdzie wykonywaliśmy ozdoby choinkowe; a następnie wprowadził nas do chaty św. Mikołaja. Tam dostaliśmy ciepłą herbatkę i sam Mikołaj miło nas powitał. Zadawał nam wiele pytań na temat dobrych i złych uczynków, a na koniec podarował nam prezenty! Było naprawdę super, podziwialiśmy również zaprzęg Mikołaja i jego ulubionego renifera.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

W listopadzie byliśmy na koncercie znanej gwiazdy śpiewającej dla dzieci – Majki Jeżowskiej w Auditorium Maximum. Niektóre z jej piosenek znaliśmy już dobrze z przedszkola, ale inne były dla nas nowe. Na koncercie było bardzo wesoło, ponieważ pani Majka rozmawiała z widownią, prosiła, abyśmy razem z nią śpiewali i tańczyli, a na koniec rozdała nagrody najlepszym śpiewakom oraz swoje autografy. @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

11 listopada wyszliśmy z przedszkola zapalić znicz pod Dębem Katyńskim ku pamięci poległych żołnierzy, walczących za naszą ojczyznę. Była to chwila prawdziwej wagi. Uczciliśmy zmarłych minutą ciszy. Później, w kąciku patriotycznym wyrecytowaliśmy wiersz „Kto Ty jesteś” autorstwa W. Bełzy.     W tym dniu w przedszkolu panował uroczysty nastrój, a my byliśmy ubrani w galowe, biało-czarne stroje.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym dniu dziewczynki przygotowały dla chłopców laurki oraz zaśpiewały piosenkę. Chłopcy otrzymali również drobne upominki. Nastroje widać po minach@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Krasnale w Sali Doświadczania Świata...krasnale1
krasnale kacik urodzinowy1
krasnale aktualnosci
krasnale ogloszenia1

Nasza strona wykorzystuje mechanizm plików cookies. W plikach cookies zapisujemy informacje służące do prawidłowego działania funkcjonalności strony, w celach reklamowych i statystycznych.

Akceptuję mechanizm cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information