baner przedszkole2

 

baner przdszkole8

 

baner przdszkole4

niezapominajki


Rekrutacja do przedszkola@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Zakończenie roku

Dnia 26.VI.2015 roku o godzinie 16.15 odbyło się uroczyste zakończenie Roku Szkolnego w grupie V. Nauczycielki przygotowały z dziećmi krótki występ artystyczny. Po występie zostały wręczone dzieciom dyplomy, birety i tablo. Dla rodziców zaś wręczono pisemne podziękowania za współpracę i pomoc w zajęciach, wycieczkach itd. Po uroczystości i wręczeniu przyszła pora na słodki poczęstunek: tort z efektownym napisem: „Zakończenie Przedszkola-Przedszkolaki Piątaki”. Po uroczystości w przedszkolu rodzice zorganizowali dla dzieci i pań ognisko w Granitach.@@@@@@@@@@@@@@@@@

Dnia 24 czerwca Piątaki odbyły wycieczkę do Aquasfery. Przedszkolaki miały możliwość zwiedzenia budynku także siłowni. Jednym z elementów było spotkanie z ratownikami, którzy udzielili krótkiej lekcji na temat pierwszej pomocy. Dzieci chętnie próbowały reanimować Fantoma. Utrwaliły sobie też bezpieczne zachowania nad wodą. Na zakończenie dostały balony i bilety na basen.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Dnia 22 czerwca dzięki uprzejmości Pana Bisiora piątaki odwiedziły Komendę Wojewódzką Policji na ulicy Pstrowskiego. Przedszkolaki miały możliwość obserwacji krótkiego treningu policyjnego psa. Przy okazji utrwaliły sobie pozycję ciała jaką powinny przyjąć w razie ataku psa. Miały też okazję zobaczyć kilka sztuk i rodzajów broni, a nawet policjantów przebranych w różne stroje na różne akcje. Dużym zainteresowaniem cieszył się robot do rozbrajania min. Jednak największą atrakcją było dla nich jazda na quadzie i radiowozem. Przedszkolaki miały możliwość zrobienia sobie zdjęcia także na motorze. Wycieczka zostawi po sobie miłe wspomnienia.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Autoriada 16.VI.2015r.

Dnia 16.VI.2015r. o godz.9.30 w Parku Centralnym przy Muzeum Nowoczesności odbyło się Podsumowanie Rajdu Rowerowy Autochodzik. Celem imprezy było zaliczenie zadań na specjalnie przygotowanych stanowiskach. Nasze przedszkole reprezentowało pięcioro piątaków. Dzieci z dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem brały udział w zabawie. Miłą niespodzianką było spotkanie taty Nikodema, który jest strażakiem. Uatrakcyjnieniem wycieczki był przygotowany słodki poczęstunek dla przybyłych dzieci. Wszyscy uczestnicy rajdu zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i drobnymi upominkami. @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Dnia 20 IV 2015r. Piątaki odwiedziły ,,Dom Gazety Olsztyńskiej” gdzie uczestniczyły w zajęciach nt. ,,Herb Olsztyna- czyli co wiemy o Świętym Jakubie ”.Dzieci poznały legendy o świętym Jakubie oraz symbolikę Herbu Olsztyna. Miały możliwość wydrukowania herbu oraz pokolorowania, w odpowiednich kolorach. Na zakończenie odbijały muszelkę z masy solnej.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Dnia 14 kwietnia czworo dzieci z grupy V wzięło udział w grze miejskiej pt. „ Na tacy poDane”.Jest to projekt mający na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży potrzeby ochrony swoich danych w życiu codziennym a także w internecie . Gra rozpoczęła się spotkaniem w szkole podstawowej 30 w Olsztynie gdzie każda grupa dostała zadanie polegające na odszukaniu wybranego budynku znajdującego się na terenie miasta. Piątaki musiały odszukać Świetlicę Terapeutyczną znajdującą się na ulicy Jaroszyka. Gdy już tam dotarliśmy przedszkolaki dostały do wykonanie zadania przygotowane przez studentki Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego. Chłopcy kolorowali rysunki i układali puzzle pociętych obrazków. Podsumowaniem całej gry było dotarcie do Sali sesyjnej w ratuszu i spotkanie z organizatorami oraz z prezydentem miasta Olsztyna Panem Grzymowiczem.. Byliśmy jedynym przedszkolem biorącym udział w tym przedsięwzięciu i poradziliśmy sobie z tym na medal. Dzieci dostały małe upominki takie jak mapa Olsztyna, bilet na basen, książeczkę o Olsztynie , znaczek z herbem Olsztyna zawieszkę do komórki.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Dnia 18 marca piątaki wyjechały do Muzeum przyrody na lekcje pt. „ Wiosna w przyrodzie”. Pogoda sprzyjała ciepłem i nawet wiatr ucichł. Piątaki aktywnie uczestniczyły w lekcji o kwiatach i zwierzętach. Po lekcji dzieci z paniami oglądały wypchane zwierzęta w innym budynku. Mogły zobaczyć jaka jest naturalna wielkość zwierząt a nawet zrobić sobie przy nich zdjęcie na pamiątkę. Przedszkolaki starszaki grzecznie zachowywały się podczas jazdy autobusem i w czasie lekcji. Ich zachowanie zachęca do dalszych wycieczek.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

W ramach projektu ,,Rodzic jako nauczyciel” 22 II 2015r. w naszej grupie miała miejsce ciekawa lekcja języka angielskiego. Zajęcie poprowadziła mama Mikołaja Kornackiego, która na co dzień jest nauczycielem języka angielskiego. Dzieci poznały nazwy kolorów, nazwy owoców i warzyw oraz nazwy środków transportu. Zajęcia miały na celu poznanie słówek z języka angielskiego i zachęcenie do nauki języka obcego. Zabawy utrwalamy i zapraszamy panią na kolejne spotkanie.

                          Piątaki @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@2

Dnia 24 marca Dzieci pojechały do Muzeum Gazety Olsztyńskiej na warsztaty świąteczne. Na początku Pani ciekawie opowiedziała im o dawnych polskich tradycjach wielkanocnych. Dzieci miały możliwość zobaczyć prawdziwe eksponaty takie jak kogucik, palmy i stroik a nawet dawny instrument muzyczny. Na zakończenie wykonały zajączka z kubka ze styropianu. @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Spotkanie przedświąteczne w grupie V

Wielkanoc to radosny czas. Dla dzieci kojarzy się ze święceniem palm, potraw w wiklinowym koszyczku, oblewaniem się wodą w lany poniedziałek, zdobieniem pisanek i kraszanek. Dzieci chętnie uczestniczą w tych tradycjach przekazywanych z pokolenia na pokolenie, poznają symbole i obyczaje związane z wiosennymi świętami. W naszej grupie zorganizowałyśmy zajęcie otwarte połączone z warsztatami świątecznymi na których dzieci wspólnie z rodzicami wykonały zajączki, pisanki i kurczaczki z kolorowego papieru. Zajęcie odbyło się w piątek 27 III 2015r. Na tym zajęciu dzieci rozwiązywały krzyżówkę w trakcie której dokonywały analizy fonemowej i sylabowej wyrazów, nazywały cyfry umieszczone obok rysunków@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Dnia 12 marca Piątaki dzięki życzliwości Pani Irenki Łotach miały możliwość uczestnictwa w lekcji w klasie drugiej. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wypełniały krzyżówkę na tablicy i odpowiadały na pytania zadane przez nauczycielkę ze szkoły. Dzieci miały także możliwość zakosztowania siedzenia w ławkach. Przy okazji wizyty w szkole przedszkolaki zobaczyły jak wygląda świetlica szkolna i szatnia. Wycieczka do szkoły miała na celu przybliżenie dzieciom szkoły i pokonania ich obaw przed nauką. I chyba spełniła swoją rolę.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

 

Dzień Babci i Dziadka

 

21.I 2015r. dzieci z gr. V zaprosiły swoich dziadków do przedszkola na uroczystość z okazji ich święta. Goście zasiedli w wygodnych krzesłach w Sali gimnastycznej, a pani dyrektor powitała wszystkich zebranych. Dzieci w galowych strojach zaczęły przedstawienie. Wygłaszały okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Radości było wiele. Na zakończenie dzieci zaprosiły babcie do tańca ,,Głęboka studzienka” oraz do zabaw integracyjnych,, Przymarzanie”, ,,Tańczę w prawo”. Po wspólnych zabawach dzieci zaprosiły gości do Sali na wspólny słodki poczęstunek i wręczyły prezenty. Spotkanie wszystkim się podobało. Warto organizować takie spotkania podczas których dzieci mogą zaprezentować swoje umiejętności, ale również nauczyć się szacunku do osób starszych.

 @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Mikołaje z kartoników

W tym roku również nasza grupa realizuje program,, Podaruj drugie życie odpadom” .To tylko pani Ania z Olsztyńskiego Zakładu Odpadów Komunalnych potrafi wyczarować z odpadów przepiękne rzeczy. Tym razem 16. XII. (wtorek) robiliśmy Mikołaje z niepotrzebnych kartoników po perfumach. Mikołaje bardzo się wszystkim podobały. Czekamy na kolejne pomysły.

                                                                                                                      Piątaki@@@@@@@@@@@@@@@

5 grudzień - MIKOŁAJKI@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

,,Festiwal piosenki jesiennej’’

W listopadzie w grupie V został zorganizowany festiwal piosenki jesiennej. Każde dziecko z grupy zaśpiewało piosenkę o złotej porze roku. ,,Piątaki ‘’ śpiewali bardzo pięknie. Nie onieśmielał ich fakt ,że używali prawdziwego mikrofonu-czuli się jak prawdziwi piosenkarze. Być może kiedyś o nich jeszcze usłyszymy. Niejeden znany wykonawca swoją karierę artystyczna rozpoczynał w przedszkolu. Nie wyłoniono zwycięzcy ponieważ wszyscy zaśpiewali bardzo pięknie i zostali nagrodzeni.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Dnia 17 listopada dzięki wielkiemu zaangażowaniu Państwa Turkowskich Piątaki miały możliwość zwiedzenia Sądu w Olsztynie. Spotkały się tu z Panią Sędzią , Która z uśmiechem i cierpliwością opowiedziała im o swojej pracy. Przedszkolaki zobaczyły też bibliotekę z ważnymi i potrzebnymi książkami wykorzystywanymi w sądownictwie. Odwiedziły też prawdziwą salę sądową. Kolejnym ich przystankiem był pokój w którym przesłuchuje się małoletnich świadków w obecności rodziców i Pani Psycholog. Wycieczkę zakończyły w piwnicznym archiwum, miejscu gdzie przechowuje się akta spraw. Miały tu możliwość wypróbowania specjalnych maseczek, które używa się przy starych dokumentach. Dziękujemy Pani Turkowskiej za ciekawą wycieczkę i za słodki poczęstunek@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Dnia 9 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Niepodległości. W tym dniu przedszkolaki miały zapewnione wiele atrakcji. Pierwszą z nich było przedstawienie patriotyczne przygotowane przez biedronki z grupy VI. Następnie honorowe otwarcie Kącika Patriotycznego w obecności Pani Dyrektor, Pań nauczycielek i zaproszonych gości. Jednak największą atrakcja dla dzieci była niewątpliwie możliwość poznania wybranych modeli broni, które posiada Polskie wojsko. Dzieci miały możliwość potrzymania i spróbowania działania broni. @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

,,Kiermasz zdrowej żywności’’

Wszystkie grupy w przedszkolu zostały zaangażowane do przygotowania zdrowych, przepysznych dań które zostały sprzedane na jesiennym kiermaszu zdrowej żywności. ,,Piątaki’’ przygotowały przepyszne paszteciki z mięsem, które bardzo szybko zostały sprzedane.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Nikodem Król-ekspert w dziedzinie nauki.

Wielu jest naukowców którzy zapisali się w historii ze swoimi odkryciami np. Archimedes grecki naukowiec który odkrył, dlaczego jedne przedmioty unoszą się na powierzchni wody a inne toną. Dzieci bardzo lubią eksperymentować, doświadczać to dzięki eksperymentom możemy udowodnić wiele zjawisk naukowych. Nikodem wraz z mamą przygotowali eksperyment z tańczącymi rodzynkami w wodzie gazowanej. Z poruszającymi się czerwonymi kropelkami w oleju oraz z jajkiem zanurzonym w occie. Dzieciom najbardziej podobał się eksperyment z wulkanem. Mamie Nikodema bardzo dziękujemy za staranne przygotowanie się do występu.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Piątaki w pracowni krawieckiej-27. X. 2014r

W związku z omawianym tematem ,,Poznajemy pracę krawcowej” -dzieci odwiedziły miejsce w którym szyje się ubrania. Przed wyjściem z przedszkola nauczycielka przypomniała dzieciom zasady obowiązujące podczas wspólnego wyjścia. W zakładzie dzieci zobaczyły poszczególne elementy wyposażenia: maszyny do szycia, prasowalnicę, manekiny, materiały oraz zobaczyły przybory z których korzysta krawcowa w pracy. Pani krawcowa opowiedziała dzieciom kolejne etapy pracy- branie miary, wykrajanie z formy fastrygowanie, przymiarka, szycie na maszynie. Na koniec podarowała skrawki materiałów przydatne do zajęć w przedszkolu. W grupie dzieci porównywały je , wskazywały różnice i podobieństwa faktur.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Dnia 21 października Mikołaj Kornacki przygotował dla dzieci i Pani z grupy wspólnie z mamą prezentację na temat klocków lego. Po raz pierwszy do zaprezentowania wykorzystany został rzutnik i ekran przedszkolny. Mikołaj przy wsparciu swojej Mamy opowiedział dzieciom kiedy i kto wymyślił klocki Lego. Następnie wytłumaczył co oznacza nazwa klocków i skąd się wzięła. Pokazał dzieciom rodzaje i serie klocków na ekranie i w rzeczywistości. Myślę , że ten temat jest bliski dzieciom i wszystkie dzieci w tym wieku lubią budować z klocków lego. Dzięki temu rozwijają umiejętności logicznego myślenia i zdolność układania budowli według instrukcji obrazkowej.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Denis Ambroziak –mistrz świata w kajakach w grupie V

Po ciekawych lekcjach o rajdach samochodowych oraz o lotnictwie, Olaf Luniewski zaprosił do grupy swojego brata ciotecznego Denisa Ambroziaka Mistrza świata w kajakach. Gość zapoznał dzieci z uprawianą przez siebie dyscypliną sportu w której osiąga sukcesy. Opowiedział dzieciom o tym ile godzin dziennie treningów trzeba odbyć żeby osiągnąć sukces. Na pamiątkę spotkania zostawił dzieciom kalendarz ze swoim wizerunkiem oraz przyniósł dzieciom słodycze za uważne słuchanie jego opowieści.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Klementynka Dorosz –ekspert tygodnia w dziedzinie ,,Koralikowe cuda’’

Kolejnym ekspertem tygodnia za Piotrusiem Pieczkowskim była Klementynka Dorosz. Dziewczynka przyniosła do przedszkola piękne zabawki zrobione z koralików. Wśród nich był domek, dziewczynka, księżniczka, kucyk, pajacyk, gwiazdka itp.. Klementynka objaśniła dzieciom jak powstaja takie cuda. Potrzebne są do tego :podstawka na której układa się koraliki wg wzoru. Gdy dany wzór jest już gotowy należało przykryć koraliki papierem pergaminowym a następnie przeprasować gorącym żelazkiem. Koraliki pod wpływem gorąca roztapiają się i powstają należyte wzory- koralikowe cuda. Zabawa w układanie koralików ćwiczy sprawność manualną, koncentrację, spostrzegawczość wzrokową. Zachęcamy wszystkich do zabaw koralikami. @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Już po raz drugi odbyło się spotkanie z rodzicem w naszej grupie. Było to spotkanie w ramach przedsięwzięcia „ Rodzic jako nauczyciel”. Tym razem to tata Piotrusia Pan Janusz Pieczkowski podzielił się z naszymi dziećmi swoją pasją na temat lotnictwa. Piątaki bardzo zainteresowane pojazdami latającymi niecierpliwie czekały na możliwość puszczenia samodzielnie modelu samolotu. Rozbudzone zainteresowanie samolotami u dzieci rodzice mogą utrwalać wycieczkami na pobliskie lotnisko. Dziękujemy Panu Januszowi Pieczkowskiemu za przeprowadzenie ciekawej lekcji na temat lotnictwa.

                                                                                                           Dzieci i Panie z grupy V.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

 Rajd@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

„Ekspert tygodnia”

Nie tylko dorośli mają swoje pasje i zainteresowania również dzieci. Piotrek Pieczkowski jako pierwszy zaczął przedsięwzięcie „ Ekspert tygodnia” i opowiedział dzieciom o tenisie ziemnym. Piotrek jak i cała jego rodzina grają w tenisa. Piotrek solidnie przygotował się do występu i przyniósł do przedszkola rakiety, piłki oraz strój do gry. Żeby bardziej przybliżyć temat dzieciom przyniósł też książki o tenisie i narysowane boisko do gry w tenisa. Piotruś zachęcał do uprawiania tego sportu, ponieważ warto uprawiać go już nawet w tak młodym wieku. Sport ten sprawia radość i fascynuje. Forhend, beckhend - warto się ich nauczyć, zrozumieć i doskonalić. Przez tę grę rozwijamy własne umiejętności, zdobywamy pewność siebie i aktywnie spędzamy czas. Podczas gry zmuszamy do pracy wiele grup mięśni zarówno od pasa w dół jaki i od pasa w górę. Nauka gry w tenisa zapewnia solidne podstawy doskonalenia sprawności ruchowej.

Dziękujemy Piotrusiowi Pieczkowskiemu za przekazanie ciekawych informacji o tenisie. Na pewno warto się zastanowić nad uprawianiem tej dyscypliny sportu.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

„Jesienne Osiedlisko kultury” Dajtki- 20 IX 2014

Spotkanie otworzyła Pani Lucyna Koper- przewodnicząca Rady Osiedla Dajtki. Z programem wystąpiły także dzieci z grupy V „ Piątaki” Swój występ rozpoczęły piosenką „ Pomidorek”. Następnie zadeklamowały wiersz „ Zaczarowane przedszkole.”, zagrały też na instrumentach do utworu  „ Wesoła muzyka”. Na koniec zaś zatańczyły „ Polkę Country”. Występ dzieci został nagrodzony gromkimi brawami i słodkim poczęstunkiem dla dzieci. Dziewczynka z naszej grupy Klementynka Dorosz wspólnie z bratem wzięła także udział w konkursie dziecięcym „ Tańczę i śpiewam”. Tego dnia pogoda dopisała i wszyscy w wyśmienitych humorach fajnie spędzili wolny czas na powietrzu.
piataki1
kacik urodzinowy piataki1
aktualnosci piataki
ogloszenia piataki1

Nasza strona wykorzystuje mechanizm plików cookies. W plikach cookies zapisujemy informacje służące do prawidłowego działania funkcjonalności strony, w celach reklamowych i statystycznych.

Akceptuję mechanizm cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information