baner przedszkole2

 

baner przdszkole8

 

baner przdszkole4

niezapominajki


Rekrutacja do przedszkola 

15 czerwca bardzo podobał się nam spacer po naszym ogrodzie w poszukiwaniu latawców. Chętnie je zdmuchiwaliśmy i patrzyliśmy na lecące białe płatki. Późnie leżeliśmy na naszej przedszkolnej łące i poznaliśmy właściwą nazwę i lecznicze właściwości tej rośliny, czyli mniszka lekarskiego. Pani Marzenka opowiedziała nam, jak cudownie działa na drogi oddechowe i jak sporządzić syrop.@@@@@@@@@@@@@@@

MISIAKI  w  Nikielkowie..... @@@@@@@@@@@@@@@@

Moja   PIZZA

Dnia 5 kwietnia gościliśmy pana Pawła Krych, który wraz z pracownicą, panią Małgosią, zapoznał dzieci z domowym sposobem przygotowania pizzy.

Nieduży, ale bardzo ciężki piec z kamieniem w środku i duża szufla do wkładania i wyjmowania pizzy bardzo się dzieciom spodobały . Jednak najwięcej zadowolenia sprawiło im samodzielne dekorowanie ciasta z przygotowanych produktów. W niecierpliwości wyczekiwały na swoją pizzę i z apetytem zajadały. Wszystkim nieziemsko smakowała.

Poczęstowaliśmy tez pracowników przedszkola, a opinie na temat smaku były jednakowe.

Na zdrowie.

Dziękujemy tacie Natalki za wszystkie dostarczone pomoce do zajęć kulinarnych.

Obydwóm tatusiom serdecznie dziękujemy za współpracę.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Kwietniowe zajęcia z udziałem rodziców

       Obcemu powiedz NIE!

04.05.2015

Naszym gościem był policjant, pan Krzysztof Bisior. Szybko przystąpił do działania, przywitał się z dziećmi po czy zadał kilka pytań :

-Kto was odbiera z przedszkola?

-Czy każdy człowiek, który się uśmiecha jest dobrym człowiekiem i ma dobre zamiary wobec innych?

-Kto to jest osoba obca? I zachęcił dzieci do rozmowy. Maluchy twardo twierdziły, że z przedszkola do domu Ida tylko z mamą, tatą, babcią, dziadkiem, ciocią lub rodzeństwem. Wtedy to do drzwi zapukał KTOŚ OBCY. Kobieta miło powitała obecnych, pokazała batonik i zachęciła dzieci, aby z nią poszły , to je odprowadzi do domu. Zgłosiło się sześcioro dzieci…

Na szczęście policjant pojmał obcą. Dzieciom wytłumaczyliśmy kto jest osobą obcą i jak należy się zachować w kontakcie z OBCYM.

Jak widać na zdjęciu, jeden chłopiec umykał z płaczem na kolana pani.@@@@@@@@@@@@@@@@@

 Z okazji Dnia Kobiet  dziewczynki w dużym skupieniu wysłuchały życzeń od swoich kolegów i przyjęły drobne upominki w postaci spinek i słodyczy

  

@@@@@@@@@@@@@@

13 marca rozmawialiśmy o kocich futerkach; oglądaliśmy obrazki i porównywaliśmy włóczki o różnej grubości i miękkości- czasem kłębki uciekały…  Każdy mógł wybrać wełenkę, którą wykończył kontury kota w pracy plastycznej.
Chętne dzieci próbowały nawijać włóczkę na rolkę po papierze toaletowym i wykazały przy tej czynności duże zaangażowanie i skupienie uwagi.

  

@@@@@@@@@@@@@@@

11 marca, podczas realizacji tematu ,,Marcowe koty”,  do naszej sali przyszła mama Kubusia  z kotem o imieniu Turbo.
Dziewięciomiesięczny kociak jest duży i jak rzekły dzieci- piękny. Chociaż był trochę wystraszony dał się nam pogłaskać, zwiedzał salę i nawet przejrzał się w lustrze. Dowiedzieliśmy się, że jest to kot dachowiec, więc uwielbia spacerować swoimi drogami i przebywać na dworze.
Maluchy chętnie pokazały jak potrafią robić ,,koci grzbiet” i miauczeć.

  

@@@@@@@@@@@@@@@@

11 lutego wybraliśmy się do lasu na spacer. Naszym celem było rozrzucenie w lesie ziarna dla ptaków i oczywiście wyszukiwanie ptaszków na drzewach. Ale w lesie było bardzo cicho, my też, i słyszeliśmy tylko szum drzew. Może ptaszki się sprytnie ukryły  i  czekały aż odejdziemy?

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

27 luty był dniem rozmaitości. Rozmawialiśmy o przedszkolnej kuchni. Poznaliśmy wiersz o łyżkach.
Po zabawach porannych odwiedziła nas pani Irenka z kuchni i opowiadała o swojej pracy. Przyniosła wielką łychę i maluchy chętnie brały ją do rąk- wcale nie była lekka…Pani Irenka zaprosiła nas na kuchnie po naszych zabawach dowolnych, abyśmy zobaczyli wypieki naleśników; mogliśmy nawet spróbować i nikt nie odmówił. Poznaliśmy też różne urządzenia potrzebne w pracy kucharza i poznaliśmy inne panie kucharki, panie Wandzię i Anię.
Korzystając z pięknej pogody ,,przyrządzaliśmy” wyśmienite potrawy w naszym ogrodzie i szukaliśmy pierwszych owadów w ich domkach – niestety nie znaleźliśmy żadnego, chyba za zimno i dalej śpią.
Po powrocie do przedszkola chętne dzieci wzięły udział w zabawie ,,Gawron”.

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

13 lutego byliśmy w Teatrze Lalek na spektaklu ,,Królewna Wełenka”.
 Dzieci z uwagą śledziły  kolejne losy księżniczki i królewicza oraz innych bohaterów.
Podczas oglądania maluchy oddawały w reakcjach  zdziwienie, radość, zaskoczenie.
Chętnie rozmawiały o przedstawieniu, zadawały pytania, a niektóre próbowały narysować niektórych bohaterów .
   Przed i w czasie wyjazdu pomagała nam mama Martusi a po powrocie wręczyła Misiakom cukierki.
Bardzo dziękujemy za pomoc

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

28 stycznia , podczas realizacji tematu ,,W świecie bajki”, maluchy opowiadały o wybranym przytulaku a później bawiły się z nim przy piosence ,,Mały miś”, ,,Na wyspach Bergamotach”.
Doskonaliły koordynację słuchowo-ruchową, usprawniały poczucie rytmu, ogólna sprawność ruchową, a przede wszystkim dobrze się bawiły.@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Sto lat, sto lat! Śpiewały Misiaki ukochanym babciom i dziadkom 20 stycznia.
Pani dyrektor przywitała obecnych gości, złożyła życzenia.
Kilka słów na temat bezpiecznego kontaktu z innymi osobami powiedział do seniorów policjant, tata Pawełka, Pan Krzysztof Bisior i za te troskę dziękujemy.
Podczas występu były wiersze, piosenki oraz tańce, np. z chustą, w parach czy solo. Zabawy a zwłaszcza tańce z Gośćmi czyniły uroczystość szczególnie wyjątkową.
Dla naszych gości maluchy przygotowały prezenty a po ich wręczeniu wspólnie udaliśmy się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
    Za pomoc w przygotowaniu uroczystości  serdecznie dziękujemy rodzicom.

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

29 stycznia odwiedziło naszą placówkę trzech przedstawicieli służb policyjnych ; oczywiście spotkanie  zorganizował pan Krzysztof Bisior.  Celem dzisiejszych zajęć edukacyjnych była prezentacja terenowego sprzętu  policyjnego. Był radiowóz, ponton i kład. Przedszkolacy mogli nie tylko wzrokiem podziwiać sprzęt, ale też dotknąć i zasiąść za sterami.
Mamy nadzieję, iż otrzymane opaski odblaskowe zostaną wykorzystane w codziennym życiu maluchów.
Za wzbudzone zainteresowanie i ciekawe zajęcia pokazowe serdecznie dziękujemy.

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

W grudniu...
Pogoda płata nam figle, ale zimowy chłodek dał się już odczuć .
Podczas realizacji tematu ,,Co założę, gdy zimno na dworze”, Misiaki porównywały właściwości materiałów i próbowały określić, który jest cienki a który gruby, który jest ciepły i miły w dotyku, a który wręcz przeciwnie. Dzieci próbowały też powiedzieć, co można z danego materiału uszyć , na jaką porę i pogodę czy też na jaką okazję.

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

5grudzień - MIKOŁAJKI

  

 @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

MISIAKI w Urzędzie Skarbowym
Zafascynowane podróżą autokarem mali przedszkolacy z radością spoglądały za okna autokaru. Nie przeszkadzały im  kropelki deszczu, ani kałuże. Śmiało wędrowały do budynku urzędu, w którym do pokonania mieliśmy kilka pięter. Pracownicy, zdziwieni odwiedzinami tak młodych interesantów, witali nas z radością.
Mama Julki, pani Beata Sztylc, pracownik Urzędu Skarbowego, oprowadziła nas po budynku i we współpracy z innymi pracownikami przygotowała krótką prelekcję dla maluszków. Dzieci z zainteresowaniem wzięły udział z zabawie a nawet odpowiadały na pytania.
Zwiedziliśmy kilka pomieszczeń, jak Salę obsługi klienta, NIP  ( urzędową bibliotekę), Dział Postępowania Podmiotowego, Egzekucję oraz Izbę Skarbową, do której pani Beatka zaprowadziła nas tajnym przejściem.
Pani Beatce dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie.

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

7 listopada
Z okazji zbliżającego się  Narodowego Święta  Niepodległości – 11 Listopada już dziś słuchaliśmy nagrania hymnu narodowego, oczywiście wspólnie z panią staliśmy na baczność. Poznawaliśmy symbole narodowe, a zaprzyjaźnieni żołnierze, np. tata Danusi, zaprosili nas na wystawę sprzętu wojskowego. Oglądaliśmy wyposażenie żołnierza, jego mundur, dotykaliśmy niektórych akcesoriów, przymierzaliśmy hełmy, maski przeciwgazowe.

  

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

30 października PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Bardzo ważny i uroczysty dzień w życiu naszych Misiaków i ich rodziców.

Ubrane na galowo dzielnie wytrwały do końca uroczystości; tańczyły, śpiewały, odtwarzały treści wierszyków. Pokazały, że potrafią liczyć do trzech i pokazać trzy palce, że znają nazwę pory roku, miesiąca i że są Polakami. Wiedzą jaki kolor sygnalizatora umożliwia nam przejście na drugą stronę ulicy a jaki nakazuje stać. Wymieniły kolory jesieni.

Pani dyrektor zrobiła wszystkim psikusa i najpierw oczywiście nasze pociechy, później rodzice no i panie złożyli uroczyste ślubowanie. Dzieci dzielnie stały podczas pasowania i twardo trzymały dużą magiczną kredkę na ramieniu. Rodzice i panie głośno i wyraźnie obiecali wspólnie troszczyć się o nasze maluchy.

Po ceremonii pasowania dzieci i panie zaprosili rodziców i pani a dyrektor do wspólnej zabawy przy utworze Voogi-boogi, który po dniach adaptacyjnych został hitem naszej grupy.

Bardzo smaczny tort i poczęstunek przygotowany przez rodziców wzmocnił organizm po aktywnym udziale w uroczystości. Dzieci otrzymały pamiątkowe opaski misia i zadowolone żegnały dzisiejszy dzień już jako prawowite przedszkolaki.########################################

24 października to dzień spotkania z przedstawicielem SŁUŻB SPECJALNYCH

W naszej sali gościły dziś dzieci z grupy II i IV. Gościem naszym był również aspirant, tata Pawełka, Pan Krzysztof Bisior i sierżant bóbr, mama Michałka, Pani Iwona Włodarczyk- dzielnie i nieustannie wspierająca działania policjanta.

Dzieci wysłuchały pogadanki dotyczącej pracy policjanta związanej min.z pilnowaniem porządku i przestrzeganiem przepisów prawa przez ludzi, o udziale pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym, o właściwym zachowaniu się w kontakcie z obcym człowiekiem lub napotkanym zwierzątku. Przypomniały prawach i obowiązkach dzieci w przedszkolu i konieczność ich przestrzegania. Sierżant bóbr groził palcem lub klaskał w dłonie, w zależności od omawianych treści.

Naszym gościom dziękujemy za spotkanie pełne wrażeń i dobrych rad oraz za maskotki pancernika a ,,Skrzatom” i ,,Leśnym Ludkom” za miłe towarzystwo.##############################################

22 października odwiedziła nas ABSOLWENTKA przedszkola

Zeszłoroczna absolwentka, Ola Bartoszewicz była dziś naszym gościem. Wspominała swój pobyt w przedszkolu i opowiadała maluchom o tym, że wartom chodzić do przedszkola, bawić się i uczyć, aby później iść do szkoły i dalej się rozwijać. Pokazała dzieciom tornister i jego wyposażenie, oraz piórnik, który maluchy chętnie oglądały. Ola pokazała też pojemnik na kanapki i miejsce w tornistrze na picie.

,,Misiaki” z zainteresowaniem słuchały krótkiej pogadanki młodszej koleżanki a na pożegnanie zaśpiewały piosenkę ,,Przedszkolaczek”.

Oli dziękujemy za wspólne chwile i życzymy samych sukcesów.##############################################

7 października i nasz pierwszy DŁUUUGI spacer

Mama Kubusia Janysza zaprosiła nas do ogrodu na zbiory marchewki. Przyszła po nas no i wybraliśmy się . Droga długa, 25 min w jedną stronę, ale było warto. Dzieci powoli maszerowały trzymając się grubej liny, aby ,,nie wypaść za burtę”. Były dzielne i zadowolone. Każde wyciągnęło z ziemi marchewkę a Pani Emilka zapakowała kilka do torebki, które przynieśliśmy do przedszkola; trochę do konsumpcji, a jadły prawie wszystkie i dwie dla naszych zwierzątek przedszkolnych.

Rodzicom Kuby Dziękujemy za miłe przyjęcie, pomoc w organizacji spaceru i wspieranie placówki w aktywnej realizacji Promocji Zdrowia. ####################################################

PRZEKĄSKA

Po naszych zajęciach na temat wartości odżywczych warzyw i owoców wybieramy warzywo lub owoc i smakujemy… i chętnie mówimy, czy nam smakuje, czy nie.

CZAS SIĘ UBRAĆ

Odpoczynek to świetna sprawa. Ciężko nam zasnąć, bo ciągle coś się dzieje- rozbieranie, rozmowy, bajki, kołysanki. Jest ekstra! Ale po odpoczynku trzeba się ubrać i tu pojawiają się trudności w czynnościach samoobsługowych. Liczymy na ciągłe wsparcie pań i rodziców.

PODWIECZOREK

Nasze ulubione babeczki…i co tu mówić?#################################################################

6 października- zwiedzanie przedszkolnej spiżarni

Po naszej przedszkolnej spiżarni oprowadziła nas szefowa kuchni, Pani Irena Wiśniewska. Dzieci z uwagą słuchały o zgromadzonych zbiorach, chociaż to dopiero początki tych zbirów. Pani Irenka zaprosiła chętne dzieci do porównywania zapachów warzyw. Maluchy utrwaliły wygląd i nazwy niektórych warzyw i owoców i twardo przytakiwały, że koniecznie należy je jeść, zwłaszcza w naturalnej i nieprzetworzonej postaci. Po powrocie do sali rozmawialiśmy o papryce; o jej walorach odżywczych i dekoracyjnych. Omówiliśmy wygląd zewnętrzny, oglądaliśmy przekrój (pestki) i oczywiście smakowaliśmy###############################################

W drugim tygodniu września podczas korzystania z zabawek w naszych kącikach zainteresowań uczymy się współdziałania . Panie wdrażają nas do zgodnej zabawy, szanowania zabawek i zostawiania porządku w miejscu zabawy i po zabawie. To, jak się okazało, wcale nie jest łatwe zadanie, bo ciągle o czymś zapominamy. Na szczęście panie przypominają nam, gdzie ,,mieszkają „ poszczególne zabawki, np. podczas zabaw z ,,czarodziejskim workiem”.

Byliśmy na pierwszych zabawach rytmicznych i poznaliśmy takie instrumenty jak: pianino i bębenek. Na bębenku niektóre dzieci próbowały wygrać fragment rytmu (ram tam-tam) do piosenki ,,Przedszkolaczek”.#############################################################

Dziś jest czwartek 4.09 2014 roku. Wszyscy śpimy utuleni bajką ,,Przygody Kubusia Puchatka”.#############################################

Dni adaptacyjne w grupie „Misiaki” odbyły się 27-29 sierpnia. Dzieci wraz   z rodzicami świetnie bawili się podczas tradycyjnych zabaw kołowych, takich jak „Karuzela”, „Tańczymy labada”, „Boogie-boogie” czy „Stary niedźwiedź”. Dzieciaki bardzo dobrze rozpoznawały kolory podczas zabawy z chustą Klanzy i angażowały rodziców do tańca  z gazetą. Ponadto wszyscy obecni włożyli dużo serca w staranne wykonanie pracy plastycznej, przedstawiającej zielony listek z gąsienicą – do tego celu użyli bibuły, kleju oraz wycinanek. Podczas dni adaptacyjnych dzieci poznały swoją salę zabaw, salę gimnastyczną; oswajały się również z ogrodem przedszkolnym, gdzie chętnie korzystały z piaskownicy i zjeżdżalni.misiaki1kacik urodzinowy misiakiaktualnosci misiakimisiaki ogloszenia1

Nasza strona wykorzystuje mechanizm plików cookies. W plikach cookies zapisujemy informacje służące do prawidłowego działania funkcjonalności strony, w celach reklamowych i statystycznych.

Akceptuję mechanizm cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information