baner przedszkole2

 

baner przdszkole8

 

baner przdszkole4

niezapominajki


Rekrutacja do przedszkolaĆwiczyć każdy może

ĆWICZYĆ  KAŻDY  MOŻE

 

AKTUALNOŚCI!!

W sobotę 12 kwietnia cała Rada Pedagogiczna naszego przedszkola uczestniczyła w warsztatach "Mamo, Tato, już lato". Ruch, taniec, śpiew wypełniły nam wiele godzin. Ale było warto! &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Podsumowanie projektu „Chcę być zdrowy” – Olimpiada Sportowa

„14-nastka – wszystko z siebie da..” i dała… Grupa Leśnych Ludków reprezentowała nasze przedszkole na Olimpiadzie Sportowej w dniu 07.04.2014r w Hali Sportowo- Widowiskowej URANIA. Zawody były podsumowaniem projektu „Chcę być zdrowy”. Dzieci dużo wcześniej zaczęły przygotowania do zawodów – uczestnicząc w zabawach ruchowych w Sali i w ogrodzie trenowały swoją sprawność fizyczną, wymyślali okrzyki i hasła dopingujące zawodników a także przygotowały na te okazję pompony. Leśne Ludki zarówno swoją sprawnością jak i kibicowaniem podbili serca jurorów. Dzieci biorące udział w zawodach otrzymały medale i zdrowe jabłuszka, a cała grupa została wyróżniona za fantastyczne, głośne i kolorowe kibicowanie. Leśne Ludki nie mają sobie równych!!!W naszym przedszkolu wiele się dzieje...:

Ruch w przedszkolu

Realizacja zadań z obszaru I - zajęcia organizowane w ramach podstawy programowej wychowania przedszkolnego

Zajęcia ruchowe w przedszkolu prowadzone są w każdej grupie wiekowej. W czasie zajęć realizowane są zadania zawarte w podstawie programowej wychowania przedszkolnego..

Ćwiczenia ruchowe w przedszkolu prowadzone są w czasie całego dnia pobytu dzieci. Są to zabawy ruchowe,ćwiczenia poranne zajęcia organizowane w sali gimnastycznej, rekreacyjnej, ogrodzie przedszkolnym, salach zabaw, zabawy z tańcem i śpiewem. Podczas nich wykorzystujemy nasz sprzęt sportowy, dzięki któremu doskonalimy sprawność. Także w ogrodzie przedszkolnym mamy okazję doskonalenia swoich umiejętności sportowych. Przeplotnie, równoważnie, przeszkody, pomagają nam w osiąganiu wyższych zdolności.. Podczas zajęć ruchowych wykorzystujemy też chusty animacyjne, sanki, piłki, urządzenia do stymulacji sensorycznej.

Oprócz sprawności ruchowej uczymy się wtedy też ustawiania w pary, rzędy, wyrabiamy w sobie cierpliwość, umiejętność współdziałania (np. podczas zawodów).

Tym razem Leśne Ludki ćwiczyły w ogrodzie przedszkolnym. Pod czujnym okiem P. Eweliny (nauczycielki i rehabilitantki) dzieci doskonaliły swoją sprawność. Dobrej atmosferze sprzyjają też przepiękne warunki przyrody – nasz ogród jest duży, położony w spokojnej i cichej dzielnicy Olsztyna. Raz, dwa, trzy…

Scenariusz ajęć ruchowych przeprowadzonych w ogrodzie przedszkolnym <<konspekt zajęć - kliknij tutaj>> 

Grupa Krasnali doskonaliła swoje umiejętności pokonując tor przeszkód. Pomagała im w tym Pani Agnieszka. Krasnale rozwijają sprawność ruchową, doskonalą umiejętność pokonywania przeszkód, wdrażają się do dokładnego wykonywania ćwiczeń. Sala gimnastyczna, daje nam możliwość swobodnego i bezpiecznego ćwiczenia.

Tor przeszkód zajęcia fizyczne <<konspekt zajęć - kliknij tutaj>>**********************************

Realizacja zadań z obszaru III - edukacja zdrowotna.

DZIEŃ DYNI – 04 października 2013r.

Nadszedł koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ustanowić "Dzień Dyni" - królowej wszystkich warzyw. „Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacić naszą wiedzę na ich temat. Zachęcił też dzieci do spróbowania potrawy, którą specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy z panią kucharką – smaczne i zdrowe placuszki z dyni. Tego dnia wszyscy ubrani na pomarańczowo degustowali pestki z dyni, zobaczyli co kryje w sobie ta „dama” – rączkami i łyżkami pozbyli się ze środka miąższu i pestek, a na koniec wystroili ją jak na bal.

Święto dyni <<konspekt zajęć - kliknij tutaj>>
 

DNIA 20.02.14r. rodzice wraz z dziećmi z grupy drugiej – „SKRZATY” wzięli aktywny udział w warsztatach kulinarnych pod hasłem: „Od jedzenia zależy nasze zdrowie”.
Ze zdrowych produktów (mąka pełnoziarnista, pomidory, chuda szynka, ser żółty, cebula, oliwki, oliwa, pieczarki) przygotowali pizzę, którą po upieczeniu z wielkim apetytem skonsumowali.
Czekając na pizzę, rodzice wraz z dziećmi pod kierunkiem nauczycielek grupy wzięli udział w zabawach ruchowych przeprowadzonych metodą W. Sherborne. Wszystkim bardzo spodobała się również zabawa włoska, w opracowaniu M. Bogdanowicz – „Masażyk na poprawienie nastroju”.
   W/w spotkanie miało na celu uświadomienie dzieciom, że pizzę można wykonać ze zdrowych produktów. Przyczyniło się również do rozwijania umiejętności społecznych dzieci oraz kształtowania u nich odporności emocjonalnej – radzenia sobie w nowych sytuacjach.

Od jedzenia zależy nasze zdrowie <<konspekt zajęcia - kliknij tutaj>>
**************************************************************************

Realizacja zadań z obszaru IV - kwalifikacje i doskonalenie nauczycieli

Nasze grono pedagogiczne jest dość liczne, bo liczy aż 17 osób. Wszystkie nauczycielki posiadają pełne kwalifikacje do pracy z dziećmi przedszkolnymi. Wiele z nas, to nauczyciele dyplomowani, mianowani i kontraktowi. Oprócz kwalifikacji do pracy pedagogicznej niektóre z nas posiadają też umiejętności dodatkowe. Wśród nas jest m. innymi mgr rahabilitacji, która swoje szczególne zdolności wykorzystuje zarówno w pracy z wychowankami, jak i ich rodzicami.(załącznik nr 1)

Doskonalenie zawodowe  kadry - zarówno pedagogicznej jak i pracowników administracji i obsługi, w naszym przedszkolu od lat jest traktowane z ogromną powagą.W każdym roku ktoś z nas uczestniczy w szkoleniu dotyczącym zdrowego odżywiania załącznik nr 2 i załącznik 2a). Wypada tu dodać, że przedszkole należy do sieci Szkół Promujących Zdrowie, co potwierdzają stosowne certyfikaty (załącznik nr 3, załącznik 4, załącznik 5, załącznik 6, załącznik 8, załącznik 9)

Dostrzegając mądrość przysłowia - "Czym skorupka za młodu nasiąknie...." uważamy, że zdrowe odżywianie dzieci, aktywne spędzanie czasu wolnego, wspólne, rodzinne zabawy, są ogromnie ważne w dalszym życiu, więc my staramy się udoskonalać nasze jadłospisy, uczulać dzieci i ich rodziców na to co, kiedy i jak jedzą a przede wszystkim - staramy się wspólnie aktywnie i w różnorodny ciekawy sposób spędzać chwile wolne. Pomocą nam w tych działaniach są szkolenia Rady Pedagogicznej - np. Kolory Muzyki, Cztery pory roku - zabawy integracyjne  inne (załącznik nr 10, załącznik 11)

W bieżącym roku szkolnym priorytem w naszej pracy są działania skierowane na rozwój emocjonalny dzieci. Dlatego Nauczyciele uczestniczyli w szkoleniu realizatorów programu Przyjaciele  Zippiego. (załącznik nr 7.)

W życiu zawodowym potrzebne są nam także umiejętności pomagania innym w sytuacjach zagrożenia. Nasi pracownicy uczestniczyli w szkoleniu udzielania pierwszej pomocy. (załącznik nr 12)

#################################

Ruch poza  przedszkolem

Realizacja zadań z obszaru VI - zajęcia zorganizowane

Jak wyrazić nasze myśli i odczucia sportowe w formie innej niż ćwiczenia? Pomyśleliśmy, że konkurs plastyczny będzie dobrą płaszczyzną wyrażania.

W ramach Akcji Ćwiczyć Każdy Może, zorganizowaliśmy więc konkurs plastyczny dla przedszkolaków i uczniów Szkoły Podstawowej Nr 18 w Olsztynie. Temat brzmiał: „Aktywny tryb życia człowieka”.

Do współpracy w organizacji zaprosiliśmy nauczycieli z SP 18 w Olsztynie, oraz Panie z Biblioteki osiedlowej. Ogłoszenia o konkursie ukazały się we wszystkich trzech placówkach, na ich stronach internetowych. Ustalono, że nie zostanie narzucona forma plastyczna oraz ilość prac.

Do konkursu zgłosiło się wielu uczestników. Wszystkie dostarczone prace zostały wyeksponowane w bibliotece, gdzie konkurs został podsumowany.

Jury konkursowe miało ogromny kłopot z wyborem laureatów! W efekcie przyznano 2 nagrody główne (piękne książki, które na pewno będą pomocne w nauce) oraz nagrody pocieszenia.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie!######################################

Realizacja zadań z obszaru VII - zajecia niezorganizowane

24.X.2013r w ramach projektu "Chcę być zdrowy" odbył się w przedszkolu mecz piłki nożnej Leśne Ludki - Krasnale. Sędzią w meczu był  nauczyciel ze Szkoły Podstawowej Nr 13 w Olsztynie.

Leśne Ludki - w niebieskich koszulkach strzeliły gola na początku pierwszej połowy meczu. Krasnale zdołały wyrównać w drugiej połowie.

Gra była bardzo wyrównana, czego dowodem jest sprawiedliwy wyniki 1:1

Pan sędzia po meczu podkreślił wolę walki i zaangażowanie wszystkich zawodników. Może w przyszłości wyrosną z nich piłkarscy reprezentanci naszego kraju? Mamy nadzieję!

Leśne Ludki i Krasnale czekają na dalsze rozgrywki, które planujemy już w rundzie wiosennej.

Wszyscy serdecznie dziękujemy Panu Sędziemu za  poświęcony  czas i  cenne wskazówki! 

Przedsięwzięcie „EKSPERT TYGODNIA” swoją znakomitą prezentacją rozpoczęły Leśne Ludki. Nasz Ekspert w dziedzinie „Martynka” przekazała nam wiedzę na temat serii książek dla dzieci, opowiedziała o autorce, bohaterce opowiadań, jej rodzinie i ciekawych przygodach, jakie Martynkę spotykały. Leśne Ludki były zafascynowane opowieściami, miały wiele pytań, na które Ekspert zawsze znał odpowiedź. Podczas występu Ekspert wykazała się umiejętnościami organizatorskimi – podzieliła dzieci na małe zespoły, którym dała zadania do wykonania. Na koniec prezentacji  zrobiła quiz dla dzieci, który sprawdził i utrwalił zdobyte przez nie informacje oraz rozdała słuchaczom kolorowanki z główną bohaterką opowiadań.

Ekspert swoim występem nie tylko zainteresowała dzieci książką ale również zachęciła innych do prezentacji swoich zainteresowań, pasji i umiejętności.

Jesteśmy przekonani, że rośnie nam konkurencja pedagogiczna! Gratulujemy Ekspertowi! ###################################

Realizacja zadań z obszaru VIII - aktywność w gronie rodziny

Już od pierwszych dni pobytu dziecka w przedszkolu staramy się nawiązać ścisłą współpracę z rodzicami naszych wychowanków. Dni adaptacyjne, to początek aktywnej współpracy. Wtedy razem – dorośli i dzieci, bawimy się, poznajemy przedszkole a przede wszystkim – staramy się przezwyciężyć lęk przed „nowym”.

Kilka razy w roku spotykamy się na warsztatach, zajęciach otwartych, podczas których pracujemy, uczymy się, ćwiczymy, tańczymy, bawimy. Wtedy także wybieramy się na wspólne wycieczki piesze, rowerowe, do gospodarstw agroturystyczny, w poszukiwaniu atrakcyjnych miejsc naszego regionu.

Tradycją naszego przedszkola jest organizowanie wspólnie z rodzicami Festynu Rodzinnego, podczas którego aktywnie, w towarzystwie całych rodzin, spędzamy sobotnie popołudnie. Pokazy umiejętności, konkursy sportowe i zawody rodzinne, wypełniają czas, zaś smakołyki przygotowane przez przedszkolną kuchnię – napełniają nam brzuszki.

Inną z tradycji jest Dzień Seniora. W styczniu każdego roku zapraszamy seniorów do przedszkola. Wspólna zabawy z przedszkolakami, to dla naszych gości ogromna radość! I wtedy zapominają, że coś tam „strzyka w kościach – na moment dorośli stają się dziećmi. Kiedy jeszcze do zabawy zachęca warmińska kapela - pląsy małych i dużych są niezapomniane.

Na koniec – krótka migawka z tego, co robimy wspólnie w przedszkolu.
Na stronie prezentujemy 2 sprawozdania ze spotkań z rodzicami – pieszy Rajd wokół jeziora Długiego i „Na łonie natury skaczemy pod chmury”.

W piątek 4.X. najstarsze grupy przedszkolne zostały zaproszone do udziału w rajdzie wokół jez. Długiego. O godz. 16-tej przyszli rodzice z dziećmi z gr. IV i V. Po przywitaniu się z przewodnikiem, wyjaśnieniu celu spotkania, uczestnicy dostali znaczki-symbole i ruszyli przez osiedle Dajtki. Pierwszy postój miał miejsce nad Zatoką Miłą. Po krótkim odpoczynku grupa ruszyła w stronę plaży miejskiej, aktualnie przebudowywanej. Następnie uczestnicy rajdu przeszli przez tory kolejowe wchodząc na obszar osiedla Nad Jeziorem. Długim. Podchodząc do jeziora p. Ela zwróciła uwagę na tablice informujące o autorze ścieżki proekologicznej oraz o faunie i florze występującej nad jeziorem i w samym akwenie. Na mostku zakochanych grupa odpoczywała, posiłkując się suchym prowiantem. Tam przewodniczka opowiedziała historię osiedla, przedstawiła sposoby ratowania jeziora, dawniej krystalicznie czystego, a w l. 70-tych XX w. ogłoszonego jednym z najbardziej zanieczyszczonych akwenów w Polsce.

Idąc aleją wśród pomnikowych drzew rodzice robili zdjęcia w malowniczym plenerze. Na południowym brzegu jeziora odbył się quiz wiedzy o jeziorze Długim. Rodzice zostali nagrodzeni folderami a dzieci słodyczami. Po kilkunastominutowym odpoczynku prowadząca podziękowała uczestnikom i wszyscy pożegnali się.

Wycieczka stanowiła wspaniałe źródło wiedzy o „skarbach” naszego miasta, jakimi niewątpliwie są jeziora. 

W piątek 04.10.2013 dzieci z grupy Biedronki wraz z rodzicami wzięły udział w spotkaniu w plenerze zatytułowanym Na łonie natury skaczemy pod chmury- realizowanym w ramach programu „Chcę być zdrowy”. Na leśnej polanie w Gronitach wszyscy zebrani wzięli udział w przygotowanych specjalnie na tą okazję grach i zabawach ruchowych. Dla nas wszystkich była to doskonała okazja do docenienia korzyści płynących z aktywnego spędzenia wolnego czasu w tych jakże pięknych okolicznościach przyrody, których na terenie naszego powiatu nie brakuje. Śmiechu było co nie miara, szczególnie podczas konkurencji, w których prym wiedli rodzice- jak choćby wyścigi w workach. Dzieciom najwięcej frajdy sprawiły zabawy z wykorzystaniem barwnej chusty animacyjnej. Na zakończenie na uczestników czekała przemiła niespodzianka- ognisko przygotowane przez tatę naszego wychowanka. Wszystkim uczestnikom spotkania bardzo gorąco dziękujemy za wspaniałą zabawę! 

 

 

 

 

 

Nasza strona wykorzystuje mechanizm plików cookies. W plikach cookies zapisujemy informacje służące do prawidłowego działania funkcjonalności strony, w celach reklamowych i statystycznych.

Akceptuję mechanizm cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information