baner przedszkole2

 

baner przdszkole8

 

baner przdszkole4

niezapominajki


Rekrutacja do przedszkola 

W piątek Pani Wiosna zaprosiła nas na wielki bal przebierańców. Jak każdy bal- nas także rozpoczął się od uroczystego wiosennego tańca, abyśmy później mogli poszukiwać listów od Pani Wiosny z zadaniami do wykonania. Zabawy było co nie miara, wszyscy byli radośni i uśmiechnięci a ponieważ nikt z nas nie oszczędzał się w tańcach byliśmy także wiosennie zmęczeni.
 **************************************************************************************************************************

 21 marca uroczyście wraz z Marzanną powitaliśmy Panią Wiosnę, choć Pani Zima nadal sypie śniegiem i straszy nas mrozem wspólnie z grupą Szuwarków odśpiewaliśmy piosenki żegnające białą porę roku i witające zieloną. I choć bardzo się staraliśmy zima nie chce nas opuścić
*************************************************************

Mimo niesprzyjającej pogody 11 marca wyruszyliśmy autokarem na wycieczkę do Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach wielkanocnych. Na miejscu mogliśmy podziwiać architekturę Starego Miasta i Zamek Olsztyński. Zajęcia bardzo nam się podobały szczególnie część praktyczna podczas, której każdy z nas wykonał wielkanocnego kurczaczka w skorupce.

 

Tego samego dnia zwiedziliśmy ekspozycję muzealną w Muzeum, gdzie mogliśmy obejrzeć zgromadzone obrazy i eksponaty związane z kulturą i historią regionu.

  

********************************************************************

26 lutego zaprosiliśmy na spotkanie p. Martę- mamę Hani, która jest entomologiem. Pani Marta opowiedziała nam o swoim zawodzie i pasji jaką są owady. Mogliśmy zobaczyć wiele okazów w powiększeniu, przyjrzeliśmy się nogom i skrzydłom. Bardzo podobały nam się motyle. Niezwykle podobało nam się spotkanie z patyczakami i straszykami, które mogliśmy wziąć na ręce.

  

***************************************************************************

10 lutego wraz ze swoimi starszymi kolegami z grupy Szuwarków spotkaliśmy się na kuligu w gospodarstwie kozackim „ATAMAN” . Niestety z racji niewielkiej ilości śniegu kulig się nie odbył, ale nikomu to nie przeszkadzało. W zamian za to mogliśmy się przejechać wozem drabiniastym i ogrzać się przy ognisku. Każdy ze smakiem zjadł kiełbaskę i drożdżówkę własnego wypieku. Wszyscy z nas mogli przejechać się na kucyku i wziąć udział w zawodach rzucania do celu wiankami. Wraz z rodzicami wzięliśmy udział w przeciąganiu liny- nie było łatwo, ale wygrały dzieci. Wytrwali z radością mogli pozjeżdżać na sankach.

  

**************************************************************

Dwie nasze koleżanki z grupy- Maja i Maja wzięły udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Przedszkole w Stąporkowie nt: „Moja ulubiona postać z bajki”. Obie odniosły ogromny sukces- II miejsce oraz wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy! *******************************************************************************************************************************

W dniu 19 grudnia wspólnie z naszymi rodzicami świętowaliśmy zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia. Najpierw wspólnie przypomnieliśmy sobie historię narodzin Jezusa przy kalendarzu adwentowym, później były życzenia i dzielenie się opłatkiem. Bardzo podobała nam się także opowieść, którą przygotowały nasze Panie o "Pomocnikach Świętego Mikołaja". Wspólnie śpiewaliśmy również kolędy i właśnie podczas jednej z nich nagle usłyszeliśmy głośne dzwonki- wszyscy byli bardzo zaskoczeni- kiedy wyszliśmy z sali okazało się, że pod choinką stoją dwa kosze pełne prezentów- tak jak w opowieści wypełnione były jabłuszkami, orzeszkami i pysznymi lukrowanymi piernikami. Radości było co nie miara. Po rozdaniu wszystkim prezentów udaliśmy się na słodki poczęstunek- pierniki naszego wypieku, które okazały się tak pyszne, że w mig znikały z talerzy.

  

*********************************************************************************************

Grudzień już, już prezentów czas i Mikołaj ukochany także był wśród nas… 6 grudnia odwiedził na Mikołaj. Na naszych twarzach widoczne było wielkie zdziwienie i radość z wizyty niespodziewanego, ale oczywiście wyczekiwanego gościa. Okazało się, że w tym roku wszystkie Żabki były bardzo grzeczne i otrzymały słodkie prezenty od Mikołaja. Dziękujemy i zapraszamy, Mikołaju częściej do Przedszkola.

 **********************************************************************************************************

30 listopada wyruszyliśmy na naszą pierwszą wycieczkę autobusem komunikacji miejskiej. Celem naszej podróży była poczta. Bardzo miła Pani Naczelnik oprowadziła nas po Urzędzie Pocztowym i opowiedziała o pracy na poczcie. Bardzo spodobał nam się datownik i skrytki pocztowe. Podczas pobytu na poczcie wysłaliśmy listy- niespodzianki do naszych rodziców- na pewno będą mile zaskoczeni taką przesyłką. Na pamiątkę dostaliśmy znaczki pocztowe- być może ktoś z nas zostanie filatelistą i będzie kolekcjonował znaczki. 

15 listopada Żabki, które dołączyły do naszej grupy w tym roku szkolnym uroczyści zostały włączone do grona przedszkolaków. Najpierw przedstawiliśmy nasz program artystyczny razem z Misiem Ptysiem, który tego dnia nam towarzyszył i mówił wszystkim, że w Przedszkolu najlepiej jest właśnie w maluszkach. Później Pani Dyrektor pasowała nas na dzielnych przedszkolaków. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy także rodziców, z którymi zatańczyliśmy radosnego walczyka. Po uroczystości czekała nas niespodzianka przygotowana przez naszych Rodziców- słodki poczęstunek. 

  W dniu 13 listopada w przedszkolu przywitaliśmy troje gości Pana Michała, Pana Marka i Kaczuszkę Madzię (nieodłączny element wyposażenia każdego wytrawnego nurka). Nasi goście opowiadali nam o nurkowaniu. Dowiedzieliśmy się jaki strój powinien mieć nurek oraz jakimi sprzętami się posługuje. Dla wielu z nas atrakcją była możliwość przymierzenia maski. Wszyscy się dobrze bawiliśmy. Za spotkanie naszym gościom serdecznie dziękujemy.

  

W sobotę 10 listopada spotkaliśmy się razem z naszymi rodzicami w gospodarstwie agroturystycznym „U Franka” w Sząbruku. Zabawy było co nie miara- jeździliśmy na kucyku, traktorem, bryczką. Wspólnie upiekliśmy słodkie bułeczki oraz dowiedzieliśmy się jak dawniej robiono chleb. A kto zmarzł mógł się ogrzać przy ognisku i zjeść upieczone w ognisku kiełbaski. Pan Franek oprowadził nas po swoim gospodarstwie gdzie zobaczyliśmy świnie, konie, kaczki, kury i koguty, oraz wesołe psiaki. Razem z nami bawiły się także nasze starsze koleżanki z grupy „Szuwarków”- im też spotkanie się bardzo podobało.

  

 

9 XI 2012r. obchodziliśmy Dzień św. Marcina. W holu naszego przedszkola przy ul. Czapli 2 razem z rodzicami obejrzeliśmy przedstawienie o św. Marcinie. Wyposażeni we własnoręcznie wykonane lampiony razem z rodzicami wyruszyliśmy poza teren przedszkola na poszukiwanie rycerza. Było ciemno, lampiony wyglądały ślicznie. Ten długi kolorowy korowód dostrzegł jeździec na koniu. Pomachał do nas z daleka i odjechał. Okazało się, że obok latarenki w wiklinowym koszyku zostawił dla nas smaczne ciasteczka. Byliśmy zachwyceni tą smaczną niespodzianką 

W ramach programu Autochodzik wspólnie z naszymi rodzicami wykonaliśmy straż pożarna na wystawę w „Autosalonie”. Zabawy było co nie miara a efekt był zachwycający.

  

 

 W tym roku nasza jabłonka w ogrodzie dała nam mnóstwo owoców, dlatego też postanowiliśmy zrobić z nich pyszny dżem. Najpierw pozbieraliśmy jabłka, umyliśmy je, pokroilismy w specjalnym robocie kuchennym dodaliśmy cukru, ale nie za dużo i odrobinę cynamonu do smaku…i dżem był gotowy- wyszedł nam tak smacznie, że nawet zajadali się nim nasi koledzy i koleżanki z grupy Szuwarków 

 

Jesienna wycieczka ŻABEK

Z wielką ochotą wyruszyliśmy na wycieczkę do sadu, gdzie mogliśmy zobaczyć drzewa owocowe m.in jabłonie, których gałęzie uginały się od ciężaru owoców...

  

 

zabki1
kacik urodzinowy zabki1
akualnosci zabki1
ogloszenia zabki

Nasza strona wykorzystuje mechanizm plików cookies. W plikach cookies zapisujemy informacje służące do prawidłowego działania funkcjonalności strony, w celach reklamowych i statystycznych.

Akceptuję mechanizm cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information