baner przedszkole2

 

baner przdszkole8

 

baner przdszkole4

niezapominajki


Rekrutacja do przedszkola 

15 MAJA 2012 Dzień Polskiej Niezapominajki

Imieniny Przedszkola

W tym dniu w przedszkolu na dzieci czekało wiele atrakcji.

Już w godzinach przedpołudniowych przyjechały do nas dzieci z Łupstycha.

Wspólnie bawiliśmy się podczas występu magika. „Czary – Mary” i biały królik jest w przedszkolu. „Czary – Mary” i pusta szklanka jest pełna!

Dodatkową atrakcją był wóz strażacki, który przyjechał na parking przedszkolny. Każdy z nas mógł zmienić się w prawdziwego strażaka.

Na deser - lody i wata cukrowa. Wspólna zabawa, konkursy, harce i pląsy, to uzupełnienie tego wspaniałego dnia!

Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni zjedliśmy obiad i czas na odpoczynek.

Następna taka zabawa za rok!

  

 

aktualnosci obrazek”Szczęście, pieniądze, uwielbienie – jedna chwila to rozproszy…….Tylko to, co w sercu płonie  wiecznym jest - to pamięć nasza”.     

                                       
17 stycznia 2012r.  o godzinie 9:30  w naszej placówce  przy  ulicy Kłosowej 23A odbyła się uroczystość
z okazji Dnia Seniora.


W uroczystości uczestniczyli m.in. emeryci przedszkola,  mieszkańcy osiedla Dajtki i nie tylko.
Dzieci z gr. IV, V i VI pod kierunkiem Pań nauczycielek oraz Pani rytmiczni piosenką, wierszem oraz tańcem przekazali swoje najlepsze życzenia wyrażając swój i nas wszystkich ogromny szacunek i życzliwość. Pracownicy kuchni oraz panie woźne zadbały, aby ten dzień to spotkanie było nie tylko miłe pod względem artystycznym, ale również odbywało się w odpowiedniej oprawie,  tworzącej dobrą atmosferę i nastrój godny tak zacnych gości.  Dzieci z grupy III wspólnie ze swoimi Paniami zaprosiły gości do zabaw integracyjnych. W rytmie walczyka, poleczki i krakowiaka wirował każdy i mały i duży. Atmosfera spotkania była tak radosna, że sprzyjała wspólnym biesiadnym śpiewom oraz tańcom.  Każdy mógł przypomnieć sobie wiele z piosenek, które pamiętają już tylko najstarsi. Więc i my uczyliśmy się od naszych gości. Miłym akcentem upamiętniającym spotkanie było wręczenie gościom prezentów. Przygotowane przez dzieci z gr. I i III „aniołki” mają strzec  w zdrowiu i radości naszych gości przez najbliższy rok czyli do następnego spotkania. Dla dzieci, pracowników przedszkola był to bardzo ważny i piękny dzień, mamy nadzieję, że również dla naszych zacnych gości.W dniu 16 stycznia przedszkolaki obejrzały teatrzyk pt. „Opowieści dalekiego Wschodu”.

Dzieci poznały Hanako i jej męża. Mąż wybierając się do lasu po chrust znalazł chorego ptaszka – wróbelka. Zaopiekował się nim, zapominając o chruście. Wziął chorego ptaszka do domu, z czego nie była zadowolona Hanako. Jednak po długich przekonaniach wróbelek został. Dochodził do siebie dużo jedząc i pijąc. Wróbelek wyzdrowiał. W dowód wdzięczności mąż Hanako dostał od przyjaciół ptaszka prezent, miał wybrać duże, albo małe pudełko. Nie chciał nic, gdyż uważał to za swój obowiązek. Ale ptaszki nalegały więc wybrał małe pudełko. Po powrocie do domu otworzył prezent razem z żoną, gdzie były złote korale. Hanako była zła na męża, gdy dowiedziała się, że jej mąż wybrał mniejsze pudełko. Sama więc poszła do lasu, prosząc wróbelki o zamianę pudełek. Wróbelki zgodziły się, ale gdy Hanako otworzyła prezent wypadły z niego dwa węże i mysz. Hanako była bardzo rozczarowana.

Morał z bajki taki, ze nigdy nie oczekuj prezentów za dobre uczynki, za to że komuś pomagasz. Dobro zawsze do Ciebie powróci.22 grudzień – SPOTKANIE  WIGILIJNE

Zebraliśmy się dzisiaj wszyscy – dzieci, pracownicy i byli pracownicy Przedszkola Miejskiego Nr 14 w Olsztynie, na uroczystym SPOTKANIU  WIGILIJNYM.
Zebranych przywitała P. dyrektor Jolanta Drążek, która złożyła wszystkim życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
W uatrakcyjnieniu programu żywy udział brały dzieci – każda z grup miała pole do popisu – przygotowywaliśmy świąteczne dekoracje, upominki dla gości, oraz – najstarsze grupy – program artystyczny. Były więc wiersze, kolędy, pastorałki oraz oczywiście jasełka.
Największą atrakcją dzisiejszego spotkania był występ kwintetu pod kierownictwem Pana Podolak. Artyści zaprezentowali nam program kolędowy, dzięki któremu wszyscy poczuliśmy tę przecudowną atmosferę, magię świąt.
Dziękujemy!Święto Niepodległości
Dzieci z naszego Przedszkola (6 latki) 10 listopada wzięły udział w uroczystościach z okazji obchodów Święta Niepodległości.
Uroczystość ta odbyła się w Kościele Parafialnym na Dajtkach, z inicjatywy Gimnazjum Nr 14. Podczas uroczystej ,Maszy dzieci dowiedziały się , kim był Marszałek Józef Piłsudski i w jakich okolicznościach Polska odzyskała Niepodległość. Wysłuchały też montażu słowno-muzycznego w wykonaniu gimnazjalistów.. Po mszy dzieci wzięły udział w przemarszu ulicami naszej dzielnicy. Każde dziecko z dumą trzymało polską flagę i prezentowało przypiętą na piersi rozetkę w barwach narodowych. Dzieci uczestnicząc czynnie w obchodach Święta Niepodległości wzbogaciły swoją wiedzę, dotyczącą poczucia świadomości narodowej, związaną z historią naszego kraju. 

14 października 2011 Dzień Edukacji Narodowej

W tym uroczystym dniu spotkaliśmy się wszyscy razem – emeryci, pracownicy i dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 14 w Olsztynie – na uroczystej akademii z okazji DEN. Dzieci ze swoimi paniami przygotowały krótki program artystyczny oraz drobne upominki. Pierwszy raz na spotkanie przybyły też dzieci z naszego przedszkola przy ulicy Czapli 2. Gośćmi honorowymi byli pracownicy – emeryci i renciści. Na koniec – Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia.

 

3 października 2011r. - Konferencja Szkół Promujących Zdrowie w Szczytnie

Przedstawicielki naszego przedszkola uczestniczyły w  Wojewódzkiej Konferencji Szkół Promujących Zdrowie. Na konferencji prezentowałyśmy nasz dorobek i osiągnięcia.

 

 

 AUTOSALON  W  PRZEDSZKOLU  MIEJSKIM  NR  14  W  OLSZTYNIE

W trzecim tygodniu października dzieci w poszczególnych grupach realizowały tematykę związaną z ruchem drogowym. W trakcie realizacji tematu dowiedziały się jakie są rodzaje pojazdów. Omawiana była budowa pojazdów, szukaliśmy wspólnie odpowiedzi na pytania „Dlaczego samochód jedzie?”, „Po co są hamulce”; „Po co jest kierownica, koła… ?itd.”
Na zajęciach plastycznych powstały piękne prace, a punktem kulminacyjnym była praca zbiorowa „Wykonujemy Auta do Salonu Samochodowego”.  Inspiracją do zajęć były spacery, wycieczki na skrzyżowania, słuchanie odgłosów pojazdów, zabawy zabawkami z zestawu „AUTOCHODZIK”.
W czwartek 20 października w naszym przedszkolu powstał „AUTOSALON”, w którym znalazły się wykonane przez dzieci auta (różnego rodzaju).
Technika wykonania była różna: wyklejanie, składanie papieru, malowanie itp. Pomysły bardzo ciekawe, a wystawa – w holu naszego przedszkola do dziś cieszy oczy dzieci i dorosłych.
Podkreślić należy także, że dwa nasze auta biorą udział w wystawie zorganizowanej w Urzędzie Miasta Olsztyna – w Ratuszu.

 

Nasza strona wykorzystuje mechanizm plików cookies. W plikach cookies zapisujemy informacje służące do prawidłowego działania funkcjonalności strony, w celach reklamowych i statystycznych.

Akceptuję mechanizm cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information