baner przedszkole2

 

baner przdszkole8

 

baner przdszkole4

niezapominajki


Rekrutacja do przedszkolaW dniu 31 marca odwiedziła nas mama Antosia, która jest weterynarzem. Pani Ania opowiedziała nam o swojej pracy oraz o tym jak należy dbać o zwierzęta, które mamy w domu. Mogliśmy zobaczyć model szczęki psa, na którym pokazane było co się dziej z zębami naszych milusińskich jak o nie nie zadbamy. Pani Ania zaprosiła też na to spotkanie niezwykłego gościa- psa Carmen, który jest wodołazem. Carmen opiekuje się p. Beata. Pani Beata zaprezentowała nam jak należy zachować się, kiedy spotykamy nieznanego, groźnego psa- przybieramy wtedy postawę obronną „żółwia”. Dzięki obecności Carmen mogliśmy posłuchać przez stetoskop jak bije jej serce. Spotkanie upłynęło bardzo szybko, i z żalem rozstawaliśmy się z naszymi gośćmi. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś nas odwiedzą.

  NASZE  DOŚWIADCZENIA  I  ZABAWYSPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

W dniu 1 lutego nasze Przedszkole odwiedził Pan Tomasz Gralla pracujący w Nadleśnictwie Olsztyn. Pan Tomasz przywitał nas tradycyjnym powitaniem leśników i myśliwych- "Darz bór!" a później opowiedział nam

o pracy leśnika. Zademonstrował mundur leśnika, pokazał czapki z tego munduru- letnią i zimową, które mogliśmy sami przymierzyć. Poza tym dowiedzieliśmy się jak możemy pomóc zwierzętom przetrwać zimę, tak by im nie szkodzić a w prezencie otrzymaliśmy pokarm dla ptaków z naszego ogrodu- specjalne kule. Wspólnie rozwiesiliśmy je na drzewach dzięki czemu możemy obserwować "ptasich gości"- wróble i sikorki chętnie korzystają z zaproszenia. Oczywiście regularnie sprawdzamy, czy nie należy powiesić nowych- tak by zawsze ptaki miały czym się pożywić.PIĘKNA  ZIMA!  WESOŁE  ZABAWY  NA  ŚNIEGU

  

 Dzień  Babci i Dziadka w Szuwarkach

 

Z okazji święta Babci i Dziadka zorganizowaliśmy w naszym Przedszkolu uroczyste przedstawienie. Zaproszenie goście z uwagą i radością wysłuchali naszych śpiewów i recytacji wierszy a także wspólnie z nami zatańczyli polkę    i walczyka specjalnie dla Babci i Dziadka. Po przedstawieniu udaliśmy się wszyscy na "małe co nieco"- a w jego przygotowaniu pomogli nam rodzice. Wśród życzeń zdrowia i radości wręczyliśmy także wykonane własnoręcznie prezenty naszym Babciom i Dziadkom.Spotkanie wigilijne

21 grudnia do naszego Przedszkola przybyli Rodzice na specjalne przedświąteczne spotkanie. Wspólnie spędzony czas upływał nam przy śpiewie kolęd. Podzieliliśmy się także opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia świąteczne. Po części artystycznej wszyscy ze smakiem zajadali się piernikami, które sami przygotowaliśmy.6 GRUDNIA  ODWIEDZIŁ  NAS  ŚW.  MIKOŁAJ  Z  PREZENTAMI.  ALEŻ  BYŁO  UCIECHY  Z  UPOMINKÓW!

  

JESIENNE  IGRASZKI  NA  ŚWIEŻYM  POWIETRZU.

  

W ramach programu „AUTOCHODZIK” w naszym Przedszkolu zostały zorganizowane specjalne „Dni odblaskowe”, podczas których wykonywaliśmy wspólnie z naszymi Rodzicami różne zadania związane właśnie z odblaskami. Wszyscy świetnie się sprawili, dlatego Pani Dyrektor każdemu z nas wręczyła pamiątkowy dyplom „Rodziny świecącej przykładem”. Każdy z nas także za wytrwałość otrzymał zestaw odblaskowy- zawieszkę i smycz.

 SZUWARKI szukają Świętego Marcina
10 listopada w przedszkolu wspólnie szukaliśmy Św. Marcina, który – jak co roku – przyjechał do nas, do Łupstycha, ze słodkim poczęstunkiem. O godzinie 16 zebraliśmy się w przedszkolu razem z Rodzicami. Na wstępie obejrzeliśmy krótką inscenizację o życiu Św. Marcina, którą przygotowały nasze Panie. Nastrój skupienia, radosnego oczekiwania spowodował, że z niecierpliwością czekaliśmy na spotkanie Św. Marcina. Wszyscy mieliśmy przygotowane lampiony, które oświetlały nam drogę. Idziemy, szukamy, aż wreszcie – JEST! W oddali widać wyraźną postać na koniu! Był to prawdziwy Św. Marcin! Wstrzymał konia, pomachał ręką i …pognał dalej czynić dobro. Nam zostawił jednak upominek – pyszne słodkie ciasteczka w wiklinowym koszu. Oczywiści wszyscy zaraz musieliśmy spróbować tych słodkości. Ależ były pyszne!
Św. Marcinie, za rok też będziemy Ciebie szukać. Może tym razem uda się nam  ZAPROSIĆ Ciebie do przedszkola?
 


PASOWANIE  NA  PRZEDSZKOLAKA

3 listopada 2011 roku SZUWARKI oficjalnie zostały pasowane na przedszkolaków.
Specjalnie na tę uroczystość przygotowaliśmy przedstawienie dla Rodziców i obecnych gości. Śpiewaliśmy, recytowaliśmy i pokazywaliśmy to wszystko co już potrafimy- a potrafimy bardzo wiele.
Po naszym występie Pani Dyrektor każdego pasowała na przedszkolaka- uroczyście złożyliśmy przysięgę a Pani Dyrektor dotykając każdego ramienia włączyła nas do grona społeczności przedszkolnej.
Po naszym pasowaniu uroczystą przysięgę złożyli także Rodzice i Panie- oni także zostali pełnoprawnymi członkami naszego Przedszkola.WYCIECZKA  NA  DWORZEC  PKP
W dniu 22 listopada SZUWARKI udały się na wycieczkę na dworzec kolejowy w związku ze zbliżającym się Dniem Kolejarza.
Wyposażeni w kamizelki odblaskowe wyruszyliśmy na przystanek MPK, aby autobusem dojechać na dworzec. Bardzo spodobała się nam przejażdżka szynobusem, zwłaszcza możliwość zobaczenia kabiny maszynisty. Niezwykle zaciekawiła nas także makieta wystawiona w hali dworca głównego w Olsztynie przedstawiająca pociągi.We czwartek 10 listopada obchodziliśmy uroczystość Świętego Marcina. W tym dniu do przedszkola przybyli rodzice dzieci, aby wspólnie obejrzeć inscenizację legendy o św. Marcinie
 a następnie wyruszyć na Jego poszukiwanie z wcześniej przygotowanymi lampionami. Podczas spaceru towarzyszyły nam piosenki o lampionach i latarenkach, które tak jak w piosenkach rozświetlały nam zapadające ciemności. Być może to właśnie śpiew, albo blask zapalonych lampionów przywołał św. Marcina, który ukazał się nam w oddali, galopując na koniu. Z wielkim entuzjazmem ruszyliśmy w jego kierunku licząc na bliskie spotkanie. Niestety Święty odjechał na swym koniu, ale ku naszej uciesze zostawił zapaloną latarenkę a przy niej kosz z pysznymi ciasteczkami w kształcie gwiazd i księżyców : Ciasteczka znikały w oka mgnieniu- tak były pyszne! Kiedy nie został juz żaden okruszek rozeszliśmy się do domów, by tam także zanieść cząstkę światła
z naszych lampionów.

 

Szuwarki- robimy pyszną i zdrową sałatkę jarzynową

PASOWANIE  NA  PRZEDSZKOLAKA

 

3 listopada 2011 roku SZUWARKI oficjalnie zostały pasowane na przedszkolaków.

 

Specjalnie na tę uroczystość przygotowaliśmy przedstawienie dla Rodziców i obecnych gości. Śpiewaliśmy, recytowaliśmy i pokazywaliśmy to wszystko co już potrafimy- a potrafimy bardzo wiele.

 

Po naszym występie Pani Dyrektor każdego pasowała na przedszkolaka- uroczyście złożyliśmy przysięgę a Pani Dyrektor dotykając każdego ramienia włączyła nas do grona społeczności przedszkolnej.

 

Po naszym pasowaniu uroczystą przysięgę złożyli także Rodzice i Panie- oni także zostali pełnoprawnymi członkami naszego Przedszkola.

 

 

 

grupa sz1
kacik urodzinowy szuwarki
aktualnosci szuwarek1
ogloszenia szuwarki

Nasza strona wykorzystuje mechanizm plików cookies. W plikach cookies zapisujemy informacje służące do prawidłowego działania funkcjonalności strony, w celach reklamowych i statystycznych.

Akceptuję mechanizm cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information