baner przedszkole2

 

baner przdszkole8

 

baner przdszkole4

niezapominajki


Rekrutacja do przedszkola 

 

15.06.12r. odbyła się uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego, „kariery przedszkolaka”.
Dzieci z grupy „Biedronki” przedstawiły zaproszonym gościom przedstawienie pt: „Podróże po Europie”, na które złożyły się: piosenki, wierszyki ( śpiewane, mówione w różnych językach) oraz tańce państw, po których dzieci „podróżowały”.
Uroczystość zakończyła się oficjalnym wystąpieniem pani Dyrektor, która pożegnała dzieci oraz podziękowała rodzicom za wieloletnią współpracę z przedszkolem.
Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz inne upominki, po czym udały się do domów.
Po godzinie osiemnastej dzieci wraz z rodzicami i rodzeństwem, spotkali się ponownie w przedszkolu. Ubrani już w stroje sportowe, wspólnie przygotowali salę do spędzenia nocy w przedszkolu, grilla na terenie ogrodu przedszkolnego.
Do późna w nocy dzieci wraz z osobami towarzyszącymi spędziły aktywnie czas:
-odbyły się podchody (teren w okolicy przedszkola);
-został rozegrany mecz piłki nożnej, pomiędzy dziećmi, a ich tatusiami (wygrały oczywiście dzieci);
-odbył się konkurs „Zgaduj – zgadula” oraz inne zabawy na terenie ogrodu, podejmowane z własnej inicjatywy przez dzieci.
O godzinie dziesiątej, odbył się nocny seans filmowy – dzieci obejrzały film na dużym ekranie z projektora multimedialnego, pt: „Smerfy. Smerfny jest nasz świat”.
   Pełni wrażeń i rozbudzonych emocji, dzieci zasnęły po godzinie dwudziestej czwartej, a niektóre dopiero przed godziną trzecią nad ranem.

Po przebudzeniu (w sobotę rano), dzieci wspólnie z rodzicami uporządkowały sale i pełni wrażeń udali się do domów.

Nauczycielki grupy VI –„Biedronek”, pragną jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim rodzicom, za współpracę i pomoc przy realizowaniu wielu projektów i zadań wynikających z potrzeb placówki.

   DZIĘKUJEMY I ŻYCZYMY UDANYCH I SŁONECZNYCH WAKACJI, A WSZYSTKIM DZIECIOM SAMYCH SZÓSTEK W SZKOLE I INNYCH SUKCESÓW!

 

  

 

  

24.IV. 2012r. Biedronki wzięły udział w zabawie badawczej „Poznajemy budowę jajka”. Najpierw rozróżnialiśmy rodzaje jajek oraz poznawaliśmy zwierzęta, które wysiadują dany typ jajka (kura, przepiórka, struś.). Następnie poznaliśmy budowę jajka, poprzez rozbicie go i wylanie na talerzyk jego zawartości. Na koniec zabawy nauczyliśmy się rozpoznawać jajko ugotowane od surowego. To była bardzo ciekawa i odkrywcza zabawa.

  

 

23. IV. 2012r. grupa Biedronki wzięła udział w przedstawieniu organizowanym dla całej społeczności przedszkolnej przez grupę III, z okazji Święta Ziemi. W czasie przedstawienia słuchaliśmy uważnie o czym mówią do nas postacie bajkowe – były to tematy związane z ochroną przyrody i segregowaniem śmieci. Po skończonym przedstawieniu nasza grupa zorganizowała pochód proekologiczny. Zaprosiliśmy dzieci ze starszych grup (grupa III, IV, V, VI) i wspólnie przemaszerowaliśmy ulicami osiedla z wcześniej wykonanymi przez nas transparentami. Ochrona przyrody jest bardzo ważna i chcemy o tym poinformować każdego a dzięki taki m akcjom możemy dotrzeć do większej ilości społeczeństwa

  

 

 

12.IV 2012r. Biedronki wybrały się autobusem MPK do olsztyńskiego Planetarium na film wyświetlany w nowej generacji „Dwa Szkiełka”. Dowiedzieliśmy się z czego zbudowana jest luneta oraz ile księżyców ma Jowisz. Wiemy już także kto to był Galileusz. Dzięki wycieczce nasze wiadomości o kosmosie poszerzyły się i wzrosło nasze zainteresowanie wszechświatem

  


 

26 III.2012r. grupa Biedronki wybrała się na wycieczkę autobusem MPK na warsztaty wielkanocne do Muzeum Warmii i Mazur. Pani prowadząca zajęcia opowiadała nam o starych i aktualnych tradycjach wielkanocnych związanych z regionem Warmii i Mazur. Pokazywała eksponaty związane z świętami wielkanocnymi. My opowiadaliśmy o tradycjach kultywowanych w naszych domach, Na zakończenie warsztatów własnoręcznie wykonaliśmy wielkanocne koguciki.

  


Pierwszego Dnia Wiosny grupa Biedronek tradycyjnie żegnała zimę topieniem Marzanny. Nasza grupa dołączyła się do pochodu organizowanego przez Radę Osiedla oraz Szkołę Podstawową. Nasza Marzanna wzięła udział w konkursie na najpiękniejszą Marzannę – zajęliśmy II miejsce. Wszyscy otrzymaliśmy słodkie upominkiNa początku marca Biedronki postanowiły założyć zielone hodowle. Po krótkim namyślę wzięły się do pracy. Wsypały ziemie do doniczek, rozłożyły watę na spodkach. Następnie przygotowały cebule i fasolę i wsadziły ją do ziemi. Na spodkach z wata zasiały rzeżuchę. Następnie wszystko podlały i ustawiły na nasłonecznionym miejscu. Teraz będą obserwować jak wszystko rośnie a gdy już będzie na to pora chętnie zjedzą rzeżuszkę i szczypiorek na śniadanko lub podwieczorek z kanapkami przygotowanymi przez panie kucharki.

  

07.03.2012r.       Biedronki wybrały się na wycieczkę do olsztyńskiej Filharmonii. Uczestniczyły tam w próbie muzyków oraz zwiedzały budynek. Poznały zasady zachowania obowiązujące w Filharmonii oraz podczas koncertu. Zwracały szczególną uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas podróży oraz zachowanie się w miejscach publicznych. Wycieczka wywołała w dzieciach wiele emocji. Bardzo podobał im się koncert oraz instrumenty, na których grali muzycy. 

 
20.01.2012r. Grupa VI przygotowała inscenizację dla Babi i Dziadka z okazji ich święta pt. „Spotkanie bajek – baśnie muzyczne z piosenkami” oraz zaśpiewała świątecznie kolędy i pastorałki. W czasie przedstawienia goście częstowali się przygotowanym przez dzieci i rodziców słodkim poczęstunkiem oraz pili kawę i herbatkę. Spotkanie miało na celu kształtowanie u dzieci uczucia przywiązania i okazywania szacunku dla bliskich osób- zacieśnianie więzi rodzinnych. Po inscenizacji dzieci zaprosiły dziadków do wspólnych zabaw integracyjnych a na koniec obdarowały swoich gości wcześniej wykonanymi upominkami – laurkami i wianuszkami. Po uroczystości cześć dziadków wspólnie z wnukami obejrzała bajkę „Królewna Śnieżka” wyświetlaną na rzutniku multimedialnym. Wszyscy spędzili miłe, wzruszające chwile, które są bez cenne i dla których „warto żyć”. 

 21.12.2011r. Biedronki wystawiły jasełka pt. „ Betlejemska Dobranocka” oraz przedstawienie „W oczekiwaniu na Mikołaja”. Dzieci przygotowywały się do inscenizacji bardzo długo i włożyły w swoje występy bardzo dużo wysiłku. Na spotkanie zostali zaproszeni rodzice i dziadkowie.  Dzieci poprzebierane za postacie bajkowe i anioły wyglądały jak profesjonalni aktorzy. Przedstawienie wzbudziło zachwyt w zaproszonych gościach. Po inscenizacji przyszedł czas na rozdanie upominków małym aktorom oraz na mały poczęstunek. Spotkanie to wprawiło wszystkich w radosną atmosferą Świąt Bożego Narodzenia.

 14.12.2011r. Biedronki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Warmii i Mazur na warsztaty pt. „Boże Narodzenie na Warmii i Mazurach”. Na miejscu czekała na dzieci Pani, która opowiedziała o dawanych zwyczajach i tradycjach związanych z obchodami Świąt Bożego Narodzenia. Na spotkaniu dzieci były bardzo aktywne – opowiadały o tradycjach w swoich rodzinnych domach, porównywały je z innymi, analizowały. Na zakończenie spotkania dzieci pod okiem nauczycielek i Pań prowadzących warsztaty wykonały ozdobę świąteczną. Dzieci uważnie słuchały i wykonywały polecenia. W drodze powrotnej Biedronki oglądnęły rzeźby z lodu wystawione na olsztyńskiej starówce.

  

13.12.2011r. Biedronki oraz dzieci z grupy V uczestniczyły w Przedszkolnej Olimpiadzie Sportowej. Olimpiada była podsumowaniem realizowanego projektu „Chcę być zdrowy”. Gdy zapłonął Znicz Olimpijski i został wniesiony do sali nastała cisza i oczekiwanie na konkurencje. Wybrano jury (Pani Dyrektor, rodzic z gr. V i gr. VI.), które czuwało nad prawidłowym przebiegiem spotkania. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zawodach i rywalizowały ze sobą. W niektórych konkurencjach brali udział również rodzice. Spotkanie miało na celu wdrożyć dzieci i rodziców do dbania o swoja kondycje fizyczną, nauczyć zdrowej rywalizacji,  wzbudzić wiarę we własne możliwości oraz cieszyć się z podejmowanych działań. Jury ogłosiło jednogłośnie  remis i dzieciom zostały wręczone medale oraz upominki.

 13.12.2011r. Na sali gimnastycznej odbył się aerobik poprowadzony przez Panią Kamilę Witowcz. Aerobik był jednym z działań podjętych w ramach projektu „Chce być zdrowy”.  Wzięli w nim udział rodzice i dzieci z grupy V i VI. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze, pobudziło  układ mięśniowy do pracy szczególnie w tak ważnymokresie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Wysiłek fizyczny poprawił wszystkim humory i sprawił, że siły do pracy powróciły. Aerobik był nowością dla dzieci, które w sposób bardzo aktywny wzięły w nim udział i bardzo chętnie wykonywały ćwiczenia. Dziękujemy bardzo za poprowadzenie tego spotkania.. 

 

Dnia 6.12.2011r  z okazji Mikołajek Biedronki wyjechały do kina Helios na projekcję filmu anonimowanego pt. „Artur ratuje Gwiazdkę”. Wyjazd i film wzbudził w dzieciach wiele emocji i przeżyć. Celem wycieczki było utrwalanie zasad korzystania z publicznych środków komunikacji, z ruchomych schodów.  W czasie wycieczki dzieci uczyły się również kulturalnego zachowania się  w miejscach publicznych.

„BIEDRONKI”, na zaproszenie zaprzyjaźnionego z naszym przedszkolem kolejarza, dnia 22.11.2011r. pojechały na Dworzec PKP. Tam, pod kierunkiem osób pracujących na kolei, zwiedziły główne pomieszczenia dworca; obserwowały kasjerkę, maszynistę ... w trakcie wykonywania swoich obowiązków.
Dzieci zapoznały się ze społeczną rolą kolei, nauczyły się rozróżniać pociągi osobowe, towarowe.
„Biedronki” obserwowały, jak powstaje makieta „kolei” oraz jej sposób działania. Manipulowały urządzeniami sterującymi kolejki, poznały jej mechanizm działania.
Największą atrakcją okazała się przejażdżka szynobusem oraz wizyta u maszynisty.
Dzieci otrzymały od pracowników kolei upominki, zostały obdarowane słodyczami.
Takie wycieczki – umożliwiają dzieciom obserwację obiektów w naturalnych warunkach, ułatwiają kształtowanie poglądów, wyzwalają aktywność poznawczą przejawiającą się w zadawaniu pytań i wymianie spostrzeżeń. Stanowią również okazję do stosowania w praktycznym działaniu zasad bezpiecznego poruszania się po ulicach (przechodzenia przez jezdnię z sygnalizacją świetlną i bez, poruszania się po chodniku).

 

 WYCIECZKA DO ARBORETUM LEŚNEGO W KUDYOPACH.
Grupa VI -„Biedronki” -26.09.2011r wybrała się na wycieczkę do Arboretum Leśnego w Kudypach. Na miejscu czekał na nas sympatyczny Pan Leśniczy, który oprowadzając nas po lesie opowiadał różne ciekawostki o rosnących tam drzewach, krzewach i innych roślinach oraz o żyjących tam zwierzętach i ptakach. Spacerując po lesie zbieraliśmy żołędzie, kasztany, szyszki i kolorowe liście a następnie zabraliśmy je do naszego przedszkola aby udekorować salę. Po zjedzeniu wspólnego posiłku przygotowanego przez „nasze” panie kucharki wszyscy pełni wrażeń choć zmęczeni wróciliśmy autobusem do przedszkola.

 

  • kudypy
  • kudypy2

 

RAJD ROWEROWY „W POSZUKIWANIU ŚWIEŻEGO POWIETRZA”
13.09.2011r. -  „Biedronki” wybrały się na rajd rowerowy, „W poszukiwaniu świeżego powietrza”, do Gronit. Wspólnie z rodzicami pokonaliśmy trasę z przedszkola na plac rekreacyjny w Gronitach. I chociaż zmęczyliśmy się troszkę jazdą, energii do zabaw na placu, nam nie brakowało. Wspólne pląsy i śpiewy oraz zawody sportowe wszystkim się bardzo podobały a dobry humor dopisywał. Naszą wycieczkę zakończyliśmy ogniskiem i kiełbaskami po czym wsiedliśmy na rowery i wyruszyliśmy w podróż powrotną.

biedronka1
urodziny biedronki1
aktualnosci biedronki
ogloszenia biedronki1

Nasza strona wykorzystuje mechanizm plików cookies. W plikach cookies zapisujemy informacje służące do prawidłowego działania funkcjonalności strony, w celach reklamowych i statystycznych.

Akceptuję mechanizm cookies na tej stronie

EU Cookie Directive Module Information